TP Link W8970

Witam
Proszę o pomoc w konfiguracji urządzenia bo już kilka dni i nic. Mianowicie konfiguruje sprzęt pod neostrade wedle wytycznych orange tj. Annex A , protokół PPPoA, enkapsulacja VCMUx, autentykacji jakurat auth-auto bo nie ma do wyboru chap/pap jest tylko chap albo tylko pap. VPI:0 VCI:35 Dns z automatu po skonfigurowaniu pobierają się poprawne. I Problem polega na tym że router czasami po 15 minutach od restartu i konfiguracji straci połaczenie z ADSL i już na nowo nie może się zsynchronizować. Czasami działa ponad godzinę poprawnie. Raz nawet dobę działało. Dodam że na starym routerze TD-W8901G na powyższych parametrach działa poprawnie cały czas. Ponadto router jest nowy kupiony tydzień temu dosłownie. Aha jedna rzecz na forum w screenach widziałem po skonfigurowani tylko połaczenie PPPoA i tam paramerty a u mnie w zakładce statisctic jeszcze jest polaczeni bridge po VPI:8 i VCI:35 co ciekawe jak usunełem to połączenie zostawiajac tylko konfiguracje pod neostrade to działa tylko kilka minut jak je zostawie to nawet dłużej działa. Oczywiście wykluczam problem loginu i hasła od dostawcy bo ja kmowie na 2 routerze działą bez problemu.
Proszę o pomoc bo może ja coś źle konfiguruje albo co wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne router ma wade fabryczną.
Pozdrawiam T.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu - Administrator

Ten temat czytałeś -

Tak czytałem wiem jak skonfigurować router robiłem to wielokrotnie ale ten nie ważne jak sie skonfiguruje nie funkcjonuje poprawnie

Daj obrazki z konfiguracji plus status routera po wpisaniu danych.

po hard reset wygląda to tak

po chwili po resecie wygląda tak

I jak wspomniałem wcześniej łącze działa po konfiguracji 15 minut , godzinę nawet raz prawie dobę a potem dioda internet przestaje świecić oraz następuje resynchronizacja DSL i w polu DSL modulation type cały czas pojawia się initalizing złapie na chwile i znowu initalizing i tak aż do hard resetu i konfiguracji na nowo

Aha próbowałem zmiany Annexu na samo A jak powiedzieli w Orange to samo się dzieje

Skoro to neostrada to konfiguracja powinna wyglądać tak:
Encapsulation: PPPoA (RFC 2364)
Multiplex: VC multiplexing (VCmux) lub LLC (w niektórych regionach kraju)
Virtual Path ID (VPI): 0
Virtual Circuit ID (VCI): 35
DSL Modulation: G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode lub ADSL2 lub ADSL2+
Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto
Login i hasło wpisujesz do komputera w połączeniu szerokopasmowym? Bo widzę że masz konfigurację Bridge.

No włąsnie nie wpisuje loginu i hasłą w połaczeniu szerokopasmowym do komputera nie wiem skąd to połączenie bridge się bierze na poprzednim Tp linku nie miałem tego

Reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja zgodnie z poradnikiem -

OK tylko po każdym resecie jest dokładnie tak samo robiłem go już kilka razy dziś nawet robiłem go z 5 razy zanim napisałem więc nie wiem czy coś to zmieni. Mało tego sprawdziłem na wszelki wypadek wszystko z powyższego poradnika krok po kroku i dalej to połaczenie Bridge widnieje mogę je ręcznie usunąć w network

Ale to też nic nie daje na dłuższą metę.

No to je usuń ręcznie. Jak wygląda twoja linia telefoniczna w mieszkaniu? Jak daleko masz router od przyłącza?

Linnia telefoniczna jest raczej ok nie dalej jak miesiąc temu był u mnie technik TP twierdząc że jest wszystko ok sprawdził wszystkie kable i złącza nic nie poprawiał nawet pomimo iż rozkręcał puszkę. Stwierdził ze problem jest po stronie centrali jak miałem niską prędkość netu. A pomiędzy routerem a przyłączem mam nie więcej niż 2 metry.
Co do konfiguracji połączeni bridge usunełem ręcznie ale zapewne za maks godzine nastąpi desynchronizacja
Jak tylko się rozłaczy net dodam zrobię screen i dodam ze statusu

Tak czy inaczej bardzo dziękuje za próbę pomocy. Defacto jutro jak będzie dalej tak się działo zadzwonię na helpdesk TP Linka bezpośrednio może oni jeszcze coś ustalą.

Masz tam jeszcze zakładkę system logs. Możesz dać też obrazek ale właśnie wtedy kiedy zniknie synchronizacja. Linia telefoniczna jest aktywna? Masz aparat telefoniczny?

Tak mam telefon jest aktywny w pełni i działa poprawnie sprawdzałem. A z diagnostyki LOG TYPE i LOG LEVEL któryś konkretnie ? bo nie wiem

System Tools->System Log i daj to co będzie się wyświetlało.

Filtr masz sprawny i poprawie założony? Sprawdził bym parametry linii bez telefonu i filtra (tylko router).

Filtr wymieniłem na nowy jak był technik miesiąc temu bo on sam zasugerował (dodam że technik to mój znajomy) i tak jest poprawnie założony.

[quote="DanteX, post:16, topic:5840"]Sprawdził bym parametry linii bez telefonu i filtra (tylko router).[/quote] TZN wypiąć telefon rozumiem wraz z filtrem ?
Sprawdziłem teraz po wypięciu filtra i tel nic w pramaterach w satusie się nie zmienia

Tak dokładnie. Zrobić test na samym routerze podłączonym do linii.

kompletnie żadnej zmiany w zakładce status nie widzę.
Ok póki co działa 50 minut już jak się wywali zapisze logi wszystkie do pliku i podeślę.
Jeszcze raz dziękuje za dotychczasową pomoc.

Tu może nie być zmiany. Sprawdź jaki to ma wpływ na stabilność łącza w czasie.