TP-LINK TL-WR842ND - wolne WiFi

Witam,
posiadam od niedawna nowego dostawcę internetu(światłowód). Moja sieć jest trochę skomplikowana.
U brata, w domu na przeciwko około 10m w linii prostej jest router WDR4300. Ja łapię od niego sygnał przez D-Link Dir-600 z oprogramowanie dd-wrt, ustawionym jako klient. D-link połączony jest z moim 842ND kablem i dalej rozsyła sieć po WiFi po moim domu.
Komputer podpięty kablem LAN bezpośrednio do D-Linka osiąga około 30Mbps, czyli tak jak powinno być. Z mojego TP-Linka kablowo także osiągam podobne prędkości, jednak gdy połączę się z TP-Linkiem bezprzewodowo prędkości są na poziomie 1Mbps a nawet niżej. Router przywracany do ustawień fabrycznych, bezskutecznie.
Nie wiem czy jasno opisałem budowę sieci, więc załączam diagram zrobiony w Paincie.
Nie znam się zbytnio na konfiguracji, więc proszę o pomoc. Jak potrzebne są wam jakieś zrzuty ekranu to powiedzcie co i jak a na pewno je wrzucę. Chciałbym się z tym jak najszybciej uporać i święta spędzić bez problemów z internetem.
Z góry dzięki za pomoc.

Daj wykres z programu inssider. Chciał bym zobaczyć poziom sygnału WiFi.
Daj jeszcze screen z ustawień WiFi na routerze (WR842ND)

Dzięki za szybką odpowiedź. Myślę, ze siła sygnału nie ma tutaj nic do rzeczy ponieważ jestem około 3m od routera w linii prostej, bez żadnych przeszkód.
Dodaję screeny o które prosiłeś.

Przestaw się na kanał 11 lub 13 i zmień szerokość kanału (Channel Width) na 20MHz.
Sprawdź prędkość.
ps. co to za sieć Paulek WIFI?

Najwyższą prędkość uzyskałem na kanale 11 - 10Mbps, jednak daleko od ideału.
Paulek Wifi to druga sieć domowa, która będzie tylko do końca roku (neostrada).

Nikt nie może mi pomóc ?? :cry:

Sieci o mocnych sygnałach się na siebie nakładają co powoduje duże zakłócenia w pracy i dostępie bezprzewodowym.

Witam, po podłączeniu do starej sieci bezprzewodowo prędkość jest na normalnym poziomie ok. 20mbps(oba routery włączone)
Gdy jestem podłączony do nowej sieci, przy wyłączonym starym routerze prędkości nie przekraczają 15mbps.
Problem nadal występuje i jest dosyć uciążliwy dla mnie i dla innych mieszkańców.

Zmieniłaś kanały tak aby się nie nakładły? Pokaż jeszcze raz pomiary z inSSIDer-a.

Poniżej screen z Inssidera.

Tu wygląda poprawnie co się dziej z prędkością?

Wygląda to dokładnie tak.
Pierwszy screen to połączenie bezprzewodowe w odległości około 2 metry w linii prostej od routera.
Screen drugi to połączenie kablowe.
Wszystkie testy przeprowadzam co najmniej 3-krotnie, żeby nie było przypadku.

Czy na innych komputerach dzieje się to samo?
Próbowałeś aktualizacji sterowników karty WiFi? Oprogramowanie w routerze najnowsze?

Na innych urządzeniach(smatphony, ps4, inne lapki jest dokładnie to samo).
Smartphone oczywiście tylko po wifi, ale prędkości podobne.

Może warto sprawdzić co z tym oprogramowaniem na routerze. Zainstaluj najnowszą oficjalną wersję lub spróbuj alternatywy np gargoyle.

Aktualizacja routera to raz a dwa prostsze będzie skonfigurowanie routera jako AP i sprawdzenie co się wtedy dzieje -

Wersję oprogramowania mam najnowszą, w modyfikowany soft nie będę się bawił, żeby w razie czego wymienić router, i to chyba jutro zrobię.
Po ustawieniu routera jako AP prędkości wyglądają tak samo, jak nie gorzej.

Moim zdaniem wygląda na uszkodzony egzemplarz,

Witam, jestem w posiadaniu innego routera model 843ND. Sytuacja identyczna jak z poprzednim routerem.
Tracę już siły. Może macie jeszcze jakieś pomysły ?? :cry:

Tak bez pomiarów trudno coś powiedzieć. Zwróć uwagę że nie widzimy twojego pulpitu.