Tp-link tl-wr841n

Witam
3 tygodnie temu kupiłem router.
Działał dobrze aż do ostatniego weekendu.Zagineła sieć WIFI ,myślę ok,zaciął się.Kazałem żonie ( bo mnie nie było) zrestartować-zadziałało.
Dzisiaj rano zaczął szwankować na telefonie-uciekała i wracała.
Wieczorem już laptopy przestały łapać sieć WIFI.Skasowałem i od nowa ustawienia ......
Po skasowaniu pokazała się sieć.Kablem dostałem się do menu i ustawiłem hasło itp.5minut podziałał i ponownie zniknął...
O co tu chodzi?
Po podłączeniu laptopa ,kablem do routera,jest internet

Ważne skąd masz internet i do jakiego portu włączałeś kabel LAN.
Sprawdź jakie otrzymujesz adresy na komputerze po podłączeniu przewodu i podaj.

Zrób jakieś pomiary inSSIDer-em i wrzuć na forum. W DHCP Settinhs masz dopisane jakieś DNS-y? Co to za dostawca internetu? Sprawdzałeś stabilność bez TP-Linka?

Internet mam od stałego dostawcy od ponad dwóch lat. Bez routera działa ,z routerem PO KABLU -działa .
3 tygodnie ten router działał.

Zawsze mógł się uszkodzić to żaden wyznacznik. Daj jakieś pomiary z inSSIDer-a i z konfiguracji.

Tak na szybko :
Firmware Version:
3.16.9 Build 141013 Rel.61626n
Hardware Version:
WR841N v9 00000000
LAN
MAC Address:
E8-DE-27-61-09-3E
IP Address:
192.168.1.1
Subnet Mask:
255.255.255.0
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): SOWA TEAM
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 40MHz
Channel: 6
MAC Address: E8-DE-27-61-09-3E
WDS Status: Disable
WAN
MAC Address: E8-DE-27-61-09-3F
IP Address: 192.168.0.180 Dynamic IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.0.1

DNS Server: 176.120.120.120 , 176.120.120.12

Czyli masz problem tylko z siecią bezprzewodową? W tym samym czasie internet po kablu z TP-linka działa? Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej -

Zacząłem ,ale co to mi da jak on nie widzi mojej sieci ??:slight_smile:

Właśnie to chciałem sprawdzić, czy to tylko system "wariuje" czy rzeczywiście jest problem z samym routerem. Jeżeli inSSIDer nie widzi twojej sieci bezprzewodowej to pozostaje oddanie routera na reklamację.

Ja to mam szczescie
Poprzedni sie skonczyl,potem przyszla kolej na multiswitcha ktorego nie mam do dzisiaj ,a teraz router kolejny. Co jeszcze?Acha ,auto od wczoraj u mechanika i on twierdzi że też będą koszta....

A co z multim jak mogę wiedzieć ?!

Witam
1.Router
Na początku zrobiłem update na ostatnia wersje firmware -moze to to byl problem
W dniu dzisiejszym wyszukalem przedostaniej wersji i narazie odpukac dziala.Dlaczego tak?Nie wiem
2.Multiswitch ,zaczął coś szwankować i nie pokazywał wszystkich programów.Postanowiłem ustawić antene .Podobno dotknąłem kabelkiem obudowy i zrobiłem zwarcie. Podobno zasilacz coś nie tak.Mruga tylko dioda .
Dzieki wszystkim za podpowiedzi