TP-Link TL-WR740N bezprzewodowe łączenie z laptopem - problem

Po pobraniu i wypakowaniu np: rarem na pulpit logujesz się do routera i przechodzisz do zakładki System Tools. Tam jest zakładka odnośnie aktualizacji. Klikasz na nią i podajesz ścieżkę wcześniej wypakowanego oprogramowania z pulpitu.

oprogramowanie zaktualizowane, nadal nic

Reset do fabrycznych robiłeś i ponowna konfiguracja?

też robiłam (tak, jestem dziewczyną i kompletnie nie znam się na sprzęcie, wybaczcie :), nie pomogło

Zmiana adresu LAN na 192.168.2.1 tez nic nie wnosi?

Spróbował bym jeszcze dopisać DNS-y do DHCP Settings routera -

Oczywiśice Save i Reboot routera. Spróbuj też dla testów wyłączyć zabezpieczenia dla sieci bezprzewodowej.

zmiana adresu Lan, też nie pomaga. net jest tylko na kablu.

W Mac filtering nic nie zmieniałeś?

a jak powinno być?

Szanowna Young Lady pokaz nam właściwości sieci bezprzewodowej na jakimkolwiek urządzeniu może być laptop.

Disable na niebiesko powinno być jeżeli nie chcesz filtrować adresów fizycznych.

przy wyłączeniu zabezpieczeń komórkę rozpoznaje przy połączeniu kablowym z kompem, ale laptop nie chce się połączyć z siecią bezprzewodową

Nie bardzo rozumiem?

Czyli zrób wyłącz.

a Mac nie powinno być włączone? wiem, że przed całym tym bajzlem było. ale wyłączenie mac pomogło.

Może być włączone ale musisz dopisać tam adresy fizyczne wszystkich urządzeń bezprzewodowych bo inaczej są blokowane.

a w którym miejscu trzeba to zrobić? filtrowanie mac ->zezwalaj -> reguły filtrowania -> dodaj -> włącz wszystkie?

Filtrację zostaw wyłączoną, wystarczy zabezpieczenie WPA2 w Wireless Security.

wielkie dzięki za pomoc kompletnemu laikowi :slight_smile: zamykam temat i pozdrawiam