TP-Link TL-WR740N bezprzewodowe łączenie z laptopem - problem

Witam, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, więc proszę o zrozumienie i wytłumaczenie krok po kroku "jak krowie na rowie".
Mój problem jest taki - mam router TP-Link TL-WR740N. Do tej pory miałam ustawiony (przez pracownika dostawcy internetu), w ten sposób, iż router dział bezprzewodowo. Łączył się z nim tylko laptop i telefon (wszystko bezprzewodowo). Pojawił się problem z telefonem brata, gdy był w odwiedzinach - nie chciał się połączyć z siecią (problem autentykacji). Szukaliśmy co trzeba zrobić by połączyć go z netem. I tak szukaliśmy, że coś popsuliśmy w łączeniu z netem. Teraz mam internet tylko za pomocą podłączenia kablem do routera. Komórka też się nie łączy (ta która wcześniej się łączyła). Co zrobić by znów nie było potrzeby kablowego połączenia z routerem?

Nadal nie łączy mi się bezprzewodowo, tylko za pomocą kabla.

Usuń z pamięci systemu operacyjnego nazwę sieci i połącz się ponownie przez wpisanie hasła.

Czy Twoja nazwa sieci bezprzewodowej jest widoczna?

"system windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią". nadal nic

Zrobiłeś tak jak prosiłem? Usunąłeś profil z systemu? System zapytał o hasło?

Zrobiłam dokładnie tak. Zapytał o hasło, wpisałam i taki komunikat wyskoczył. Tak, nazwa sieci jest widoczna.

Hasło wpisałeś poprawnie? No to pokaż co masz w zakładkach Wireless Settings i Wireless Security na routerze.

Jesteś w stanie zalogować się na router i pokazać zakładkę Wireless? Admin pierwszy. Po wpisaniu hasła wyłącz na chwilę router i włącz aby przydzielił ponownie adres IP z DHCP.

Wygląda, że wszystko jest ok. Podaj jeszcze która wersja sprzętowa- V4? Do odczytania na spodzie routera. Hasło wpisujesz duzymi i małymi literami?

Ustawił bym sobie jeszcze kraj jako Poland plus konkretny kanał po czym Save i Reboot routera. Spróbuj też zmienić nazwę sieci bo może w systemie zostały jakiś śmieci.

ver.4.27.
po odłączeniu kabla nie łączy mi się, widzi sieć, ale jest ten komunikat, który cytował wyżej. komórka też mi się nie łączy (brak autoryzacji).

Jeszcze jedno router masz podłączony przez port WAN (niebieski)?

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_130513_PL.zip prosze pobrac i zaktualizować oprogramowanie.

Zmiana nazwy i kanału nic nie dała.

Po zmianach zrobiłeś Save i reboot routera? Router podłączony przez WAN?

Aktualizacja oprogramowania zrobiona?

Tak zrobiłam save i reboot.
Kabel z urządzenia thompson jest podłączony w niebieski port tp-linka. Nie chce mi załadować obrazka, by to pokazać.
Właśnie instaluję aktualizację.