TP-Link TD-W8970 nie można zalogować się do routera

Witam
Nie mogę zalogować się do routera TD-W8970. Problem pojawił się gdy moja 2 letnia córka kilka razy popstrykała kolorowy przycisk na listwie zasilającej ::slight_smile:
Po włączeniu zasilania uruchamia się wi-fi, modem nie synchronizuje linii DSL, serwer DHCP przydziela adres IP tylko dla połączenia wi-fi, nie przydziela dla połączenia Ethernet. Wszystkie diody świecą się jak przy normalnym działaniu.
Zresetowanie do ustawień fabrycznych pomogło o tyle, iż dla połączenia wi-fi serwer DHCP zaczął przydzielać adresy IP. Ale w dalszym ciągu nie mogę się zalogować do routera.
Szukam pomysłów na "ożywienie" routera. Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

W tej adresacji z DHCP masz jakiś adres bramy internetowej?

Spróbuj jeszcze kilka razy zresetować router.
Synchronizacja ADSL powinna załapać bez konfigurowania urządzenia.
Dostęp pod adresem http://192.168.1.1/

Już wcześniej resetowałem router i nie pomagało. Zrobiłem teraz jeszcze kilka razy i też bez rezultatu.
IPconfig pokazuje:

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 10-0B-A9-74-BB-A0
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::97f:6d79:4ab4:e35c%15(Preferowane)
   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 24 kwietnia 2015 20:18:23
   Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 25 kwietnia 2015 20:18:23
   Brama domyślna. . . . . . . . . . : fe80::1801:ceff:fe2d:e80%15
                                       192.168.1.1
   Identyfikator klasy DHCPv4. . . . . : eburowifi
   Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 386927529
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-18-3F-BE-82-00-0C-29-CE-16-25
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
                                       0.0.0.0
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

Linia DSL nie synchronizuje się.
Sprawdziłem jeszcze ping-a na 192.168.1.1 ping daje standardową odpowiedź:
Badanie 192.168.1.1 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=4ms TTL=64

Próbowałeś innej przeglądarki/komputera?

Na ten router logowałem się z tego komputera setki razy. Nic się na nim nie zmieniło i nie jest to z pewnością wina komputera. Dla pewności sprawdziłem na innym komputerze - tak samo to wygląda.
Ktoś ma jakieś lepsze pomysły?

Wygląda na uszkodzenie części firmware odpowiedzialnej za interfejs webowy i jeśli nie łapie synchronizacji to firmware ADSL też będzie uszkodzone.
Jeśli masz dowód zakupu, a router jest na gwarancji to reklamuj go.

Niestety nie mam dowodu zakupu :frowning: Szukam więc innych metod na ożywienie routera. Zresztą jak poczytałem warunki gwarancji na tplink to takie przypadki raczej nie podlegają gwaranci.
Może jest jakaś domowa metoda na wgranie firmware, jakieś binarne muszą gdzieś istnieć...

Jedynie co możesz zrobić ale nie sam to, wgranie poprzez zewnętrzny programator do pamięci flash cały wsad. W tym przypadku jest potrzebna ingerencja do wnętrza routera. Oczywiście musisz posiadać gotowy wsad. W zasadzie potrzebujesz dwa wsady, jeden dla części modemowej, drugi dla webowej. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Jak router przypisuje adres IP oraz można go pingować to znaczy że oprogramowanie w jakiejś części startuje.
Warto rozebrać router i podłączyć się do portu UART TTL i spróbować wgrać firmware od nowa przez Uboot. Moża też spróbować wgrać OpenWrt.
Opisy znajdziesz tu:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8970

Dziękuję za podpowiedzi. Będę próbował coś zrobić