TP-link TD-W8961ND problem z wifi

Witajcie
Jeszcze jakieś 2 tygodnie temu wszystko działało bez zarzutu. Internet hulał w całym domu z routera TP-link TD-W8961ND, dostawcą jest Netia. Od jakis 2 tygodni problem jest taki że internet po wifi strasznie zwolnił. Strasznie tzn. normalna prędkość na speed testach to ok.15-20 MB/s a po wifi ostatnio jest około 1 MB/s . Sytuacja jest taka sama na innych laptopach czy też na telefonie komórkowym. Przywracałem router do ustawień fabrycznych, konfigurowałem od nowa, zaktualizowałem też oprogramowanie routera na najnowsze i nadal bez poprawy.
Prosiłbym o jakieś sugestie i dziękuje za pomoc :slight_smile:

Zacznij o diagnostyki sieci bezprzewodowej -


Urządzenie jest nowe (gwarancja) czy używane już jakiś czas?

Urządzenie uzywam ponad rok, już po gwarancji podejrzewam.
Oto screeny z diagnostyk z podanego linka.

Coś strasznie zakłóca ci eter bo widać że sygnał jest poszarpany (nie stabilny) nie tylko z TP-Linka. Możliwe że to zakłóca któreś z urządzeń pracujących w tym paśmie.

Dziwne bo nic nie zmieniło się , żadnych nowych urządzeń nie ma więc nie wiem co może być przyczyną.

Któreś urządzenie mogło się uszkodzić i "sieje" zakłóceniami.
Przestaw radio TP-Linka na 802.11B+G (bez trybu N) i wrzuć jeszcze raz inssidera. Sprawdź czy coś drgnęło z prędkością. Czy kablowo prędkość internetu jest poprawna? Wrzuć jeszcze zakładkę Status z TP-linka i jak synchronizuje się linia.

Na kablu jest normalna prędkość w okolichac 15 MB/s

Coś się zmieniło po zmianie prędkości sieci bezprzewodowej? Nadal masz 1Mb/s?

W tym momencie ping 35 ms, prędkość pobierania 2.50 Mb/s

Dodam , że w pomieszczeniu w którym jest router speedtest wykazuje prędkość pobierania 14 Mb/s w tym momencie.

Czyli potwierdza to tylko moje przypuszczenia o zakłóceniach w eterze. Wyłączaj kolejno urządzenia z prądu i sprawdzaj co się dzieje.

Podlaczalem wszystkie urządzenia z prądu z tego piętra co router i z wyższego i nadal predkosc oscyluje w okolicach Max 3 Mb/s

Spróbuj jeszcze zmienić kanał na którym nadaje router (ustaw na sztywno).

Na jakiś konkretny czy obojętnie ?

Kanał 3 lub 4 na początek ale przetestuj inne.

Na kanale 5 i 6 zauwazyłem lepsza prędkość, około 7 Mb/s , ale nie jest to jeszcze rewelacja.

A dalej zostawić tryb 802.11b+g (bez n)??

Testuj, sprawdź co będzie się działo. Ewidentnie problemy leżą w zakłóceniach

Narazie udało się wybrac taki kanał że na tą chwile jest około 10-11 Mb/s.
Dziękuje bardzo mocno za pomoc i poświęconą chwilę :slight_smile: