TP-Link TD-W8951ND a bezpieczenstwo sieci

każdy egzemplarz z partii ma tą samą wersję sprzętu (H/W) a równocześnie każdy ma INNY MAC-adres więc tu nie szukałbym "dziury w całym"

poniżej to tylko moje domysły (nie jestem specjalistą TP-Linka i nie znam na pamięć pewnych spraw), być może ktoś ze stałych bywalców zna autorytatywną odpowiedź w tej kwestii

nie mam tego routera, ale

  1. czasem oznaczenie wersji pliku do pobrania jest inne niż wewnętrzna wersja oprogramowania
  2. podejrzewam, że powinieneś użyć wersji firmware w polskiej wersji językowej (router masz na polski rynek i prawdopodobnie masz firmware z polskim interfejsem)
  3. generalnie w przypadku routerów z tym chipsetem, który jest zastosowany w twoim egzemplarzu są jakieś "jazdy" dotyczące firmware, na które TP-Link nie ma chyba większego wpływu (zawinił producent chipsetu), a m.in. są to potencjalne dziury w zabezpieczeniach, z którymi chcesz walczyć oraz kwestia tego, że nie z każdego buildu firmware można przejść do dowolnego innego (m.in. nie należy bodajże próbować downgrade)

Spróbuj tak -
http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TD-W8951ND_V5_140226_TD-W8951ND_V5_140306.zip
W twoim wypadku:
Jeżeli aktualizujesz z polskojęzycznej wersji oprogramowania (130508 - ta wersja jest u ciebie) to po rozpakowaniu użyj do aktualizacji wersji oznaczonej 140226
Po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania powrót do wcześniejszych wersji nie będzie możliwy
Oprogramowanie w języku angielskim. Wtedy możesz aktualizować do najnowszej wersji którą wcześniej wrzuciłem.

Robilem dokladnie to dwa razy 28.12. (do tej wersji, kilka postow wyzej)
Aktualizacja przebiegla pomyslnie, ale wersja ciagle bez zmian (stary soft)

Kolego czy ty przeczytałeś mój ostatni post? Wspominam o wersji 140226 którą masz zainstalować na 130508 a nie o wersji 141114.?
Więc odpowiedź na moje pytanie czy próbowałeś zainstalować wersję 140226 na twoim routerze?

moj post z 28.12, tak probowalem wtedy dwa razy do wersji 140226

Spróbuj tego samego ale na innej przeglądarce internetowej. Warto przed wgraniem aktualizacji zrobić reset routera do ustawień fabrycznych (nie musisz mieć dostępu do internetu podczas aktualizacji).

moj post z 28.12, tak probowalem wtedy dwa razy do wersji 140226
Przerabiam kilkanaście tematów na tym forum i na innych więc nie jestem w stanie wszystkiego zapamiętać.

robiłem reset do fabrycznych (przed wrzucaniem)
robilem na internet explorer (teraz to edge na Win 10 czy cos)
na firefoxie i chromie mialem taki problem, ze jak chcialem zmienic dns'y na googlowe to nie dalo sie zapisac :P, (a na IE ok), dlatego IE wybralem do updatu.
Jesli sie nie uda kolejny raz, to co mi pozostaje, reklamacje routera ?

Jakoś nie mam zaufania do tego nowego edge więc proponuję normalny IE lub firefox. Reset do ustawień fabrycznych (sprawdź czy naprawdę resetuje się do tych ustawień fabrycznych) i podłączenie kablowe tylko router komputer (bez innych hostów czy segmentów sieci). Na razie interesuje nasz aktualizacja potem przejdziemy do konfiguracji.

resetowanie do fabrycznych dzialalo ok.
Ok, wezme zwykle IE, odepne siec i drugi komputer (samo polaczenie router - stacja robocza) i wykonam to jeszcze raz do wersji 140226.
Wykonam to 2 albo 3 stycznia.

Jesli sie nie uda, to zareklamuje router.

[quote="areq10, post:29, topic:8792"]resetowanie do fabrycznych dzialalo ok.
Ok, wezme zwykle IE, odepne siec i drugi komputer (samo polaczenie router - stacja robocza) i wykonam to jeszcze raz do wersji 140226.
Wykonam to 2 albo 3 stycznia.[/quote]
Czekam na efekty potem będziemy myśleć dalej co zrobić. Jeżeli router na gwarancję to zawsze można oddać w miejscu gdzie kupiłeś urządzenie.

Wykonalem kolejny update, tym razem na IE. Ciągle bez zmian, po updacie, wciaż stare oprogramowanie.
Czyli pozostaje tylko reklamacje routera ?

Mi nic więcej nie przychodzi do głowy. Chyba że któryś z kolegów coś jeszcze dorzuci.

Wszystko to robiłeś pod systemem W10 czy starszym? Ja na XP oraz 7 nie mam problemu z aktualizacją.

ja w przypływie desperacji spróbowałbym jeszcze wersji 140326_PL (tej z polskim interfejsem)
oddać na gwarancję chyba dasz jeszcze radę :stuck_out_tongue:

Dzięki, ale nie chce mi się już nim bawić, oddam jutro na gwarancje.
Gdyby były jakieś problemy z gwarancją lub nie dostałbym nowego od ręki (oczekiwanie na serwis), to chce zakupić nowy router.
Potrzebuje router ADSL z wifi (bardzo sporadycznie uzywam wifi), beż żadnych fajerwerków, tylko żeby rozdzielał internet, miał sprzetowy firewall i był bez żadnych luk bezpieczenstwa.
Czy mozecie polecic kilka tanich modeli (wieksza szansa, ze bedzie na sklepie), w ktorych nie ma problemow z softem i sa bezpieczne, nie musza byc nawet koniecznie marki tp-link...

Ze swej strony mogę polecić TP-link W8970 ale nie wiem jaki masz budżet.

nie mialem niestety na sklepie wyboru, kupilem drugi identyczny: w8951nd
ale tym razem ma fabrycznie juz taki soft: 5.0.0 Build 141216 Rel.11458 (nowszy niz najnowszy na stronie producenta, rozumiecie cos z tego ? :P)
a wersja na nalepce to tym razem: Ver. 5.1 (nie samo 5 jak w starym)
po poludniu podlacze i sprawdze jak ten sie zachowuje.
Ale tak juz z czystej ciekawosci, ten router ma soft z 16 grudnia 2014, a najnowszy na stronie producenta soft jest starszy ?)

wersja na nalepce 5.1 oznacza sprzętowo piątą generację routera, a software'owo drugą - tzn. jest dostarczany z fabryki z nowszym firmware niż 5.0
tyle wiem i "moje ręce dalej nie sięgają" :smiley: ale faktycznie jest ciekawe, że firmware w najnowszej wersji jest niedostępne do pobrania

Pewnie trzeba poczekać na aktualizację w bazie danych producenta a wtedy pojawi się nowe oprogramowanie dla tego routera.