TP Link TD-W8901G Proszę o pomoc , nie wyświetla mi się strona konfiguracyjna

Witam,
mam problem, nie wyświetla mi się strona konfiguracyjna. Router to TP Link TD w8901g , próbowałem resetować, ale to nic nie daje.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie , ale zauważyłem, że gdy instaluję jak zawsze z kreatora i na samym końcu sprawdza poprawność konfiguracji routera to dioda z internetem normalnie zaczyną migać, natomiast wywala błąd 020 i aby net działał, muszę wyłączyć i włączyć sieciówkę, gdyż wykrywa jako "Sieć niezidentyfikowana" dopiero po wyłączeniu i włączeniu normalnie zmienia się na Sieć 4 i net zaczyna śmigać.
Wcześniej nie miałem takich kwiatków i normalnie ten ostatni etap był na zielono i net śmigał. A wszystko się zaczęło od tego, że przez burze popsuł się ten sam router ale inna wersja, wcześniejsza. Bo różniła się troszkę wyglądem od tej obecnej V6. Na tamtej starszej wersji nie miałem nigdy problemów tego typu.
Z góry dziękuje za pomoc.

Robiłeś reset routera do ustawień fabrycznych?

No tak robiłem ze 2-3 razy reset.

No ale czy był skuteczny!? Jaki adres IP dostajesz po podpięciu się do TP-linka kablowo - polecenie ipconfig -

Tak to wygląda. I zmieniało mi się zawsze tylko IP przy Ipv4 , na końcówkę 1.2, 1.3 i chyba czasem 1.1 tylko tyle. Zaznaczam , że nie jestem specem, więc nie ogarniam tych kwestii zbyt dogłębnie :stuck_out_tongue:

Po wpisaniu http://192.168.1.1 co sie pokazuje? Sprawdzałeś na różnych przeglądarkach czy nawet komputerach? Bierz pod uwagę że W8901g to już staruszek.

Sprawdzałem na różnych przegladarkach , wszedzie to samo po prostu cały czas wrzytuje strone a po dłuższej chwili wywala błąd połączenia..
Staruszek i owszem tylko cały czas działało normalnie, wiec czemu akurat od kilku dni taki problem ? :slight_smile:

Skoro reset do ustawień fabrycznych nic nie pomaga trudno coś więcej poradzić. Sprawdź jeszcze na innym komputerze bo dostęp może blokować antywirus lub firewall.

a jaki polecasz router z TP Linka, taki powiedzmy max do 150zł ?
I czy jest możliwość dostać się do ustawień w inny sposób niż poprzez stronę? Jakiś program ?

TP-link W8970 (używałem dwa lata v1 bez żadnego problemu) ale będzie kapkę droższy niż 150zł chyba że półkę niżej W8960N

Ok, dzięki
A co do 2 pytania? Jest jakaś możliwość dostać się do ustawień routera inaczej niż poprzez strone?

Można próbować jeszcze przez telnet w tej wersji ale to już komendami przez konsolę trzeba. Co mi przychodzi jeszcze do głowy to podmiana zasilacza, może być 12V. ważne żeby prąd nie był mniejszy niż 0.5A.

Ok dzieki za porady, coś popróbuje z tym zrobić, a jak coś to się wymieni na inny.

W sieci masz tylko ten router i żaden inny? Reszta to komputer i pewnie jakieś telefony?

Nie mam innych routerów w domu, tylko ten, a do niego wpięty kablem mój i ojca komputer

Na obydwóch sprawdzałeś dostęp przez przeglądarkę?

tak na obydwóch lipa

Wygląda na uszkodzony router lub wystąpił jakiś problem przy aktualizacji oprogramowania (takie przynajmniej mówią objawy), Spróbuj jeszcze takiego resetu

OK zrobię później i dam znać czy coś pomogło.

Dodam jeszcze tylko, że ja ten router używam od około tygodnia-dwóch. Leżał on cały czas w szafie zapakowany, leżał tam chyba z 2 lata :smiley:
Sytuacja była taka, że kupiłem pierwszy róuter 8901g , przez burze mi padł, a więc dałem na gwarancje ale trzeba było czekać 2-3 miechy, wiec kupiłem jeszcze jeden, to właśnie ten który padł mi ostatnio, również po burzy :smiley: No i wyjąłem z szafy teraz ten który przyszedł nowy z gwarancji, a więc w szafie on leżał z 2-3 lata.
A więc popsułby się w tak krótkim czasie ? Czy może od leżakowania coś mu odbiło hehe