TP link jako drugi router

Witam.
Mam w domu TPLinka 743 , w drugim budynku Neostradę i od głównego routera Cellpipe kabelkiem sieciowym do mojego domu idzie sygnał do tp linka który jest podłączony do komputera i ma udostępniać jednocześnie sygnał wifii w domu. Nie mogę sobie z tym poradzić. Pomożecie w konfiguracji?

Romek

Neostrada jako neostrada nie jest standardowo dostępna na cellpipe. Na tym dostaje się usługę DSL i jest ona w dwóch konfiguracjach. Zobacz najpierw jaką Ty masz. Potrzebujesz adresów IP aby skonfigurować kartę sieciową ( kilka adresów IP dostępnych dla abonenta) czy masz ją ustawioną automatycznie ( jeden adres IP dostępny dla abonenta)?
Aby skonfigurować tego TP-Linka to podłącz komputer do portu LAN routera i wejdź na stronę konfiguracyjną http://192.168.0.1/
Kliknij Quick Setup i Next
Wybierz AP Router i kliknij Next
Jeśli dostałeś adres IP od operatora to wybierasz Static IP jeśli nie to Dynamic IP i klikasz NEXT
Jak wybrałeś static IP to wpisujesz adresy IP, maska, brama i dns. Kliknij Next
Konfiguracja WiFi wg uznania i klikasz Next
Gotowe i klikasz Finish

Jeśli nie działa to podłącz tak komputer aby był na nim dostęp do internetu i wrzuć wynik polecenia IPCONFIG/ALL na forum.

Dziękuję Ci bardzo wszystko działa!
I jeszcze jeden błąd jaki robiłem to podłączałem DSl do wejścia na komputery ale teraz jak już wiedziałem jak poprawnie skonfigurować zacząłem kombinować i jest ok.
Jeszcze raz dzięki.
Romek

Ups przed wczesna radość :-
Działało kilka godzin i się wysypało. Ani wifi ani internet na kompie kiedy włączę rozwiązywanie problemów (win8) jest info że : Serwer DNS nie odpowiada phi?
Dodaje ekran wyniku ipconfig/all jak komp jest podłączony bezpośrednio bez tplinka.

Spróbuj w routerze dopisać DNS-y.

Ale w tplink czy cellpipe ?

W TP-Linku dopisz.

Tak zrobiłem i uruchomiłem także w cellpipe działało kilka godzin potem znowu się wysypało z komunikatem ze serwer dns nie odpowiada.
Kiedy wyłączę i włączę kartę sieciową lub zresetuje tplinka (różnie to działa) internet wraca natomiast teraz nie widzę innych komputerów z sieci.

Jaki masz adres IP na routerze TP-LINK? Podłączenie przez port WAN? Jeżeli tak to dopisz DNS-y do DHCP Settings na TP-linku.

Wpisywałem DNSy i do tplinka DHCP i w ustawienia karty sieciowej i ciągle rozłącza. Najgorsze że teraz także jak mam kompa podpiętego bezpośrednio bez tplinka. Czy może karta coś szwankuje?
Pojawił się też komunikat : Syst. wind. nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS)
Poniżej ustawienia w momencie rozłączenia:

Uuu widzę że jestem ciężkim przypadkiem :wink:
Najdziwniejsze że inne komputery podpięte do DSLa działają normalnie stabilnie tyle że mają starego Windowsa XP a ja 7.

Jeżeli jest to komputer stacjonarny to zawsze możesz podstawić i zainstalować dodatkową kartę sieciową, gorzej będzie w przypadku laptopa.

Na razie jakimś cudem się ustabilizowało ale wciąż odkąd komputer jest do sieci głównej podłączony nie bezpośrednio ale przez tplinka nie mogę zapisać się do sieci domowej tzn. nie widzę innych komputerów.

Nie wiece jak zrobić aby komputer był z powrotem w sieci domowej z tym tplinkiem po drodze?

Tp-Link nie może być routerem w takiej konfiguracji. Musisz go ustawić jako AP:

W TP-Linku zmień LAN IP na np: 192.168.1.254
Wyłącz DHCP

Kabel z cellpipe podłącz do portu LAN 1.

Gdzieś Ty człowieku był wszystkie te posty temu!!
O to mi chodziło , konkretnie właśnie aby tplink był takim jak by switchem. Że ja tego adresu który zamieściłeś nie znalazłem wcześniej.
Wszystko działa pięknie.
Dziekuje Heinz i całej reszcie.
Można temat zamknąć.
;D