TP Link - 8980 - niestabilne połączenie, wysoki ping

Router TP Link 8980 (nowy), ISP T-mobile na łączu telefonicznym, laptop nowy, WIN 8 (sprawdzane też na WIN 7), połączenie WIFi.
Mam problem ze stabilnością działania neta. Ping sięga nawet 1500 ms. za chwile jest na 500, czasem 60 ms etc. Powoduje to strasznie wolne działanie aplikacja internetowych np. Strava, Myfitness pall, Allegro. Często przez tą zbyt długą odpowiedź połączenie z aplikacją/stroną jest przerwane.
Zgłaszałęm problem do ISP - wszystko dobrze, TPSA (orange) przyjechało sprawdziło kable jest ok. Sprawdzałem ping telefonem i wychodzi 36 ms czyli bardzo ok.
Router ustawiony standardowo. Czy jest w nim jakaś blokada? Co może powodować tak fatalne działanie? Już wole połączyć się przez tel. komorkowy bo znacznie efektywniej to działa. Myślałe,, że to wina WIN8 ale na 7 podobnie działa. Czy ktoś ma pomysł?
Maciej

Mówisz o połączeniu bezprzewodowym z routerem? Jeżeli tak to zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej + WinMTR:

Tak - mówię o łączu bezprzewodowym z routerem.
WINMTR:

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.1.1 -    0 |   44 |   44 |    1 |    1 |    5 |    1 |
|                         213.158.195.203 -    7 |   32 |   30 |   25 |   34 |  229 |   26 |
|                         213.158.197.181 -    3 |   39 |   38 |   26 |   34 |  229 |   26 |
|                           onet.thinx.pl -   17 |   24 |   20 |   33 |   52 |  241 |   34 |
|        sdr1.m11r2.z.ruc-BR2.net.onet.pl -   22 |   23 |   18 |   34 |   49 |  242 |   35 |
|                         sg1.any.onet.pl -    7 |   32 |   30 |   33 |   41 |  225 |   33 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Nawet, żeby teraz wysłać plik z obrazkiem musiałem przez komóre się łączyć bo nie szło wysłać nić :confused:

Zmień szerokość kanału na 20MHz i ustaw kanał na stałe na np kanał 11

Brak poprawy. Zapisałem ustawienia jak pisałeś. Nie restartowałem kompa.
Ustawiałem tylko na 2,4 GHz, Mode: 11bgn mixed.

Zrób test prędkości jak w poradniku i daj obrazek jak synchronizuje się linia na routerze.

Chodziło mi o pomiar prędkości łącza z twojego komputera (seedtest) no i jak synchronizuje się linia ADSL na routerze.

prześlij status z routera.
Dodatkowo otwórz jedno okno cmd i tam uruchom: ping 192.168.1.1 -t
uruchom drugie okno cmd i polecenie: ping 8.8.8.8 -t

ping 192:
requested time out
ping 8:

Status z routera:
Lan status: connected - jeśłi o to chodziło.

przepraszam, działałem przez telefon.
Teraz poprawnie:

(załączanie obrazków idzie masakrycznie przez wifi)

Widać że problem jest już w połączeniu do routera. Próbowałeś to samo zrobić ale kablowo bez karty bezprzewodowej. Sterowniki do karty masz aktualne?

Teraz jestem na kablu. NIe ma różnicy. Sterowniki mam aktualizowane (robiłęm to szukając rozwiazania problemu).

Daj obrazek z ipconfig /all (cały) kiedy jesteś podłączony do routera i zrób taki test:

Teraz wygląda to poprawnie, coś zmieniłeś w konfiguracji?

NIc nie zmieniałem. Na speedtescie mam teraz 536 ms, załączanie tych obrazków trwało na tyle dlugo, że efektywniej było przełączyć się na wifi z komórki.

Jakoś nie wrzuciłeś tego speedtestu. Czekamy też na Status routera i parametry liniii.
Teraz jeszcze kwestia czy coś nie obciąż ci łącza tzn. jakaś aplikacja (torrent, p2p) lub nawet malware zainstalowane na komputerze. Spróbował bym uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdzić czy jest różnica w prędkości.

Przeczesałęm system Malwarebytes, P2P nie używam. Włączony skype, googledysk.Mam też Netcuta ale nie używam.
Nie mam pojęcia gdzie ten status routera znaleźć. Na urządzeniu świecą się odpowiednie diody jeśli o to chodzi :wink: