TP Link - 8980 - niestabilne połączenie, wysoki ping

prześlij status z routera.
Dodatkowo otwórz jedno okno cmd i tam uruchom: ping 192.168.1.1 -t
uruchom drugie okno cmd i polecenie: ping 8.8.8.8 -t

ping 192:
requested time out
ping 8:

Status z routera:
Lan status: connected - jeśłi o to chodziło.

przepraszam, działałem przez telefon.
Teraz poprawnie:

(załączanie obrazków idzie masakrycznie przez wifi)

Widać że problem jest już w połączeniu do routera. Próbowałeś to samo zrobić ale kablowo bez karty bezprzewodowej. Sterowniki do karty masz aktualne?

Teraz jestem na kablu. NIe ma różnicy. Sterowniki mam aktualizowane (robiłęm to szukając rozwiazania problemu).

Daj obrazek z ipconfig /all (cały) kiedy jesteś podłączony do routera i zrób taki test:

Teraz wygląda to poprawnie, coś zmieniłeś w konfiguracji?

NIc nie zmieniałem. Na speedtescie mam teraz 536 ms, załączanie tych obrazków trwało na tyle dlugo, że efektywniej było przełączyć się na wifi z komórki.

Jakoś nie wrzuciłeś tego speedtestu. Czekamy też na Status routera i parametry liniii.
Teraz jeszcze kwestia czy coś nie obciąż ci łącza tzn. jakaś aplikacja (torrent, p2p) lub nawet malware zainstalowane na komputerze. Spróbował bym uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdzić czy jest różnica w prędkości.

Przeczesałęm system Malwarebytes, P2P nie używam. Włączony skype, googledysk.Mam też Netcuta ale nie używam.
Nie mam pojęcia gdzie ten status routera znaleźć. Na urządzeniu świecą się odpowiednie diody jeśli o to chodzi :wink:

Wystarczy się zalogować do panelu konfiguracyjnego routera.
Spróbował bym z trybem awaryjnym.

Tryb awaryjny - musze obadać jak się to wywołuje w Win8.
Wklejam status:

Na umowie jaką masz prędkość?

Na umowie mam prędkość 6 Mbit.
Uruchomiłem w trybie awaryjnym z obsługą sieci (2x) ale nie było połączenia z netem :slight_smile: Witamy w swiecie WIN8 :slight_smile:

W trybie awaryjnym połączenie kablowe musi działać. Parametry wyglądają poprawnie.

Zrobiłem tryb ponownie. Podłączyłem kabel. Nie działa. Ikona w systemie pokazuje, że nie ma połączenia. Na routerze swieciła się dioda sygnalizująca wpiecie urządzenia.
Co ciekawe teraz po uruchomieniu kompa router nie ma DSL. Tzn nie świecie się lampka, nie ma neta tym samym.

Tylko co ma wspólnego komputer z routerem i synchronizacją ADSL?

Gdybym znał odpowiedzi na takie pytania pewnie bym się nie tułał po forach tp-link bo mam problemy z netem :slight_smile:
W każdym razie teraz już amen, nie działa net nic. Masakra, co mnie podkusiło na WIN8 i TPlinka to nie wiem.

Zrób reset do ustawień fabrycznych i ponownie skonfiguruj router


Teraz to wygląda na problem z linią telefoniczną. Sama instalacja w mieszkaniu jak wygląda? Radzę zatrudnić fachowca który ogarnia temat.