Tp-Link 4300

Witam mam pytanie w temacie wspomniany Tp-Link 4300 ma w opisie funkcje Funkcja IP QoS tylko czy ktoś może mi powiedzieć gdzie ona jest chciałem podzielić łącze między ip/mac

Posiada Bandwidth Control -


Typowe QoS możesz uzyskać z alternatywnym oprogramowaniem.

aha trochę bez sensu że opisują na stronie że sprzęt ma ten qos !! chyba że sami zachęcają do alternatywnego oprogramowania . Ale oczywiście dzięki za odp .
Funkcja IP QoS - kontrola przepustowości
Router TL-WDR4300 wyposażony jest w funkcję IP QoS pozwalającą na optymalne wykorzystanie dostępnego pasma i zapobiegającą jego nadużywaniu. Dzięki jej zastosowaniu użytkownicy korzystają z wydzielonego dla nich pasma, co zapobiega nadmiernemu ograniczaniu wydajności sieci.

Dwa pojęcia nakładające się na siebie, oczywiście formalnie (fachowo) różne.

To już pytanie do producenta sprzętu.

No tak tylko i wyłącznie do producenta i dlatego je zadam sprzęt nie najtańszy więc coś można od nich wymagać :wink: ale ogólnie jeszcze raz dziękuję ale może jeszcze jedno pytanie czy zdarzyło się wam że router sam nie wiadomo od czego po restarcie gdy np restartuje sie modem DSL sam zmienia ustawienia ip DHCP pada * inne ustawianie ip niż standardowo ?

Sam używam WDR4300 ale z GargoylePL i powiem tak że skonfigurowałem rok temu i zapomniałem że mam router.

Muszę pomyśleć bawiłem się kiedyś ale dd-wrt muszę podejść do tego garygole bo mam kilka portów przekierowanych i taka zmiana ip dhcp to masakra .

To musisz zastosować Address Reservation w DHCP routera.

No to mam pamieta ip do maca ale jak wróci do fabrycznych 192.168.0.1 to i tak lipa u mam inną pule i tutaj bul bo kebelek leci do innego routera i tam wan na stałe jest i potem zaczyna się problem .

To nie słyszałem o takim przypadku aby WDR4300 robił reset do fabrycznych ustawień.

nie wiem czy to nie mój modem za to odpowiada on się restaruje ale tylko właśnie to lan do ustawień cała reszta zostaje porty itp zdalny dostęp i reszta .