TP-Link 3240 v1 + TP-Link 740N v4 - wds

cześć wszystkim,
mam w domu taki zestaw routerów:
TP-Link 3240 v1 + TP-Link 740N v4
Do tego pierwszego włożony jest modem 3G i wgrany Gargoyle. Router stoi na piętrze domu, więc na dole sygnał jest średni/niski.
Dodatkowo do internetu chciałem podłączyć Xboxa i dekoder N-ki - obydwa urządzenia bez Wi-Fi.
Więc kupiłem najtańszy z dostępnych routerów, który ma opcję WDS TP-Link 740N. Po kilku godzinach walki z firmware (okazało się, że do obsługi WDS lepiej w moim przypadku nadawało się ostatnie, oryginalne oprogramowanie niż dedykowane do tego modelu OPEN Wrt z Gargoylem).
No ale do rzeczy. Router na dole odbiera sygnał Wi-Fi, dobrze przekazuje net po kablu (oczywiście DHCP w 740N wyłączone), ale nie przekazuje internetu po Wi-FI. Czyli jakby nie rozszerza zasięgu na dole?
Jakieś sugestie? A może tak ma być? I internet będzie przekazywany dalej ale tylko poprzez ethernet?

W trybie WDS sygnał jest odbierany przez radio i dalej przekazywany przez porty LAN. Przekazywania przez radio nie osiągniesz na tym modelu. Musiałbyś mieć dwa radia w jednym np:Air Live G Duo. Aby dalej rozszeżać wifi musi być ustawiony w trybie repeater. Tryb WDS to nic innego jak most radiowy między urządzeniami.

Ja akurat posiadam urządzenie airlive GDUO więc tylko potwierdzę ;
urządzenie to współpracuje prawidłowo z routerami tplinka w trybach WISP+AP i CLIENT+AP :slight_smile:
W trybie WDS+AP - współpracować już nie chce >:( :frowning:

[quote="ogooreck, post:1, topic:5795"]Więc kupiłem najtańszy z dostępnych routerów, który ma opcję WDS TP-Link 740N. Po kilku godzinach walki z firmware (okazało się, że do obsługi WDS lepiej w moim przypadku nadawało się ostatnie, oryginalne oprogramowanie niż dedykowane do tego modelu OPEN Wrt z Gargoylem).
No ale do rzeczy. Router na dole odbiera sygnał Wi-Fi, dobrze przekazuje net po kablu (oczywiście DHCP w 740N wyłączone), ale nie przekazuje internetu po Wi-FI.[/quote]
Zobacz taką konfigurację

Oczywiście trzeba wgrać Gargoyle na WR740N.