TP 4300 + gargoyle - problem z połączeniem

Witam
Mam problem z wejściem do ustawień routera. Ping na 192.168.1.1 jest OK, ale wpisując w przeglądarkę adres nie wchodzi do ustawień
Proszę o podpowiedź

Od kiedy tak się dzieje? Jest to po wgraniu firmware czy poprostu działało i przestało?

działało i przestało

Spróbuj wykonać reset urządzenia. Przytrzymaj przycisk reset przez 11 sekund i skonfiguruj router ponownie.

po resecie nie odpowiada nawet ping, wogóle nie żyje pokazuje że siec niezidentyfikowana

jak zachowują się kontrolki na routerze?
Wyłącz go i włącz ponownie, opisz które i kiedy się zapalają i gasną.

po włączeniu migają wszystkie, zapala się kontrolka włączenia, po chwili podświetla się kontrolka od połączenia LAN i w ostatniej kolejności zaczyna migać "taka gwiazdka".
Zauważyłem, że co jakiś na kompie w "Centrum sieci..." pojawia się jakby połączenie z TP4300 się resetowało, ale ciągle pojawia się jako odpowiedź "sieć niezidentyfikowana"

czy ta "gwiazdka" na koniec zapala się na stałe?
Jeśli nie to zostaje tryb failsafe: http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe

ona ciągle miga lub gaśnie.
Czy posiadasz wiedzę jak w przypadku tego routera wejść w ten "failsafe"

Jeśli czytałeś poradnik do failsafe z poprzedniego posta to nie powinno być problemu.
Wystarczy podczas uruchamiania ( po około 3 sekundach ) klikać przycisk na routerze ( np reset) aż dioda z "gwiazdką" zacznie szybko pulsować.
Potem dostęp tylko przez telnet. Adres IP na karcie sieciowej trzeba przypisać ręcznie ( np 192.168.1.10)

wszystko przeczytałem, sieciówka od początku ustawiona na 192.168.1.5 a i tak wychodzi że to wszystko teria
najczęściej w ogóle nie ma zwrotów z ping'u
a jak jest zwrot z pingu to telnet i tak się nie łączy...
...
no i co począć
najgorsze jest chyba to, że ping jest przez chwile po czym przepada

failsafe działa? Dioda miga szybko?

miga szybko, ale po jakimś czasie gaśnie całkowicie, w tym czasie próbuje telnetu ale i tak się nie łaczy

Spróbuj czy Twoj router ma tryb recovery. Przytrzymaj przycisk reset i włącz urządzenie. Jak zapali się dioda z kłódką to ten tryb działa.:

po naciśnięciu w takiej kolejności guzików na routerze nie pojawia się kłódka ale pojawiają się takie dwie zaokrąglone strzałeczki, jeśli to to samo to mam pytanie. po czym mam pozanć że plik się przesłał do routera?

w programie serwera TFTP (np TFTPD32) będzie okienko z postępem przesyłania pliku oraz w log viewer będzie odpowiednia informacja.

no i nic kompletne nic, wielkie dzięki za podpowiedzi, ale coś mam wrażenie że nic z tego nie będzie, trzeba się pogodzić ze stratą kilku stówek

Ustaw na karcie sieciowej komputera automatyczne pobieranie adresu IP. Jezeli masz na nim w dalszym ciągu gargulca to w/w chyba nie zadziała. Czy przy połaczeniu kablowym przez wszystkie porty LAN nie możesz się zalogować?

Router można zawsze uratować przez interfejs UART jeżeli bootloader jest ok.