TL-WR842ND V2 nieudana zmiana firmware-a

Dziękuję za pomoc :slight_smile: Ale jeszcze jedna sprawa. USB nie chce mi działać. Ustawiłem dostęp dla dwóch użytkowników zapisałem zmiany i nie mogę wejść na USB. Do tego nie świeci się dioda na routerze USB, a widoczny jest w oprogramowaniu routera.

Mówisz o oryginalnym oprogramowaniu czy Gargoyle? Co masz w tym porcie USB, jakiś pendrive czy dysk? Co masz w zakładce USB routera?

Mówię o Gargoyle. Jest to pendrive 4GB. Na oryginalnym sofcie działało bez problemowo.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. W sumie zrobiłem jak było napisane ale musiałem coś opuścić :slight_smile: A jako ciekawostka dioda od USB nadal nie świeci.

Ważne że działa, tak jest napisane oprogramowanie w Open-WRT.

Dokładnie :slight_smile: i niech tak pozostanie :slight_smile:

Jeżeli wątek wyjaśniony proszę o zamknięcie tematu i zapraszam ponownie. Administrator forum.

Skąd można pobrać firmware do 842nd v2 tak aby powrócić do oryginału?

Kurde Panowie nie wiem co mnie pokusiło tym razem. Wrzuciłem DD-WRT aby sprawdzić czy na alternatywnym sofcie można ustawić dostęp do osobnych katalogów na FTP. Sęk w tym, że nadal tak samo jest jak w oryginalnym sofcie. I tutaj pojawiają się schody. Jak można powrócić do oryginalnego softu z DD-WRT? Próbowałem z tego korzystać factory-to-ddwrt.bin ale niestety klapa. Jakieś sugestie?

Poszukaj webrevert. tym firmware wraca się do oryginalnego. Co od kont i udziałów to polecam gargoyle, to na nim można ustawić.

Jeśli chodzi o plik webrevert to widziałem jedynie do modelu 842ND V1. A ja mam router w wersji V2. Można bezpiecznie powrócić do softu za pomocą pliku TL-WR842NDv1_webrevert?

Oczywiście że nie. uszkodzisz router.
Na stronie dd-wrt jest dostępny do pobrania dla wersji v2

A możesz podać linka bo jakoś nie mogę tego pliku odnaleźć. Wszędzie gdzie napotykam na plik powrotu to wersja V1.

dołączę do postu:

Niestety mam problem z routerem gdyż pokazuje się komunikat o błędzie podczas wgrywania softu. Jakieś propozycje?
Jak w prosty sposób można za pomocą programu TFTPD wgrać soft do tego routera?

próbowałeś recovery?

Pomogło ;D Chociaż soft router jakby wolniej działa teraz niż przedtem. Ale to może z mojej strony przewrażliwienie. Podczas recovery musiałem ustawić adres IP na 192.168.0.66 z tego co jest podany tj. 192.168.1.66.
Edit.
Chociaż jedną rzecz zauważyłem dość dziwną. Nie mam nic podpiętego do portu nr 4, a on jest aktywny. ??? Jakieś pomysły?

spróbuj ponownie wgrać firmware. może jakiś sterownik switcha źle się załadował.

Działa dobrze i tak zostawię. Niestety próbowałem już wgrać ponownie fw ten dostępny na stronie i nadal port nr 4 pojawia się co jakiś czas. W najgorszym razie trafi do serwisu router.