TL-WR842ND konfiguracja zdalnego serwera FTP oraz problem z WiFi

Witam. Jest to pierwszy mój post u Was, także w razie ew. drobnych nieścisłości proszę o wyrozumiałość :wink:
Mam w.w dwa problemy z nowym 842ND. Pierwszy problem, a właściwie zapytanie, jest o włączenie zdalnego dostępu (z poza LANu) do FTPka robionego z gniazda USB w.w routera. Teoretycznie sprawa prosta - włączyć remote access, wpisać odpowiednie IP i po problemie - niestety problem zaczyna się w mojej konfiguracji sieci -> mianowicie mój 842ND działa jako access point, podłączony do przebrzydłego wynalazku UPC Technicolora-Thomsona U7200 (połączone standardowo, w TPLinku wyłączony serwer DHCP, IP lokalne zmienione na 192.168.0.213, połączone z pudełkiem UPC LAN<->LAN), dzięki czemu w pozycji "internet adress" w zakładce LAN USB mam 0.0.0.0. - ponieważ port WAN nie jest w użyciu. Pytanie brzmi czy da się jakoś uruchomić zdalnego FTPka w tej konfiguracji (Access Point)?
Druga sprawa - Pomniejszy problem z WiFi. Do TPLINKa łacze różne urządzenia, parę telefonów komórkowych i latopika Samsunga N145. O ile drobne urządzenia działają OK, o tyle z laptopem jest delikatny problem, polegający na tym, iż przy "pierwszym" podłączeniu widzi "prawidłową i pełną" prędkość sieci - 150mbit (jego karta Atheros to nie jest "pełna Nka") i działa w porządku do czasu rozłączenia/wyłączenia/uśpienia. Po ponownym połączeniu komputerka prędkość spada do 11mbit i jedyne co pomaga, aby znów wróciła do normy to restart routera, ew. kliknięcie "deny" w jego panelu administracyjnym WiFi i oczekiwanie na ponowne połączenie laptopa do APka. Jest to dość denerwujące. Próbowałem różnych rzeczy - różne kanały, szerokość pasma, "only N", zmiana regionu (mam wrażenie ża na USA się to dzieje częściej?), ale nic nie pomaga. OFC podczas ustanowienia połączenia 150mbit działa ona całkowicie stabilnie i pewnie. Do czasu rozłączenia... Sterowników nowych do karty Atherosa z Samsunga - brak... W innych sieciach notebook nie ma tego problemu.
Z góry dzięki za porady i pozdrawiam :wink:

Przekierowanie portów na routerze UPC wykonałeś na adres IP serwer (TP-linka)?

Niestety różnorakie próby przekierowywania portów na UPCkowym rotero-modemie nic nie dają...

Co znaczy różnorodne? Trzeba przekierować odpowiednie porty dla ftp-a i zdalnego dostępu.

Przekierowywałem zakres portów 20-21 (porty FTPka) na adres TPlinka w domowej sieci - nic to nie pomagało.

Pokaż może tą konfigurację na forum. Trudno coś powiedzieć opierając się tylko na twoich słowach. Gdzieś robisz błąd,

Zmiana sytuacji - wybaczcie zamieszanie, ale właśnie padł mi modemorouter Technicolora, przyszedł technik UPC i przyniósł kolejne pudło - tym razem Ubee (nie pamiętam modelu - ale dają tylko jeden...). Sytuacja zmieniła się o tyle, iż ten wynalazek przynajmniej działa w trybie Bridge'a, co oczywiście użyłem i TPLinka podpiałem pod WANa jak "Pan Bozia przykazał" łaczyć router - dzięki czemu mam na nim wyjściowy IP itd. Pozostaje dalej problem z ftp - w.w zakładka IP Adress serwera FTP pokazuje już adres zewnętrzny mojej sieci, dostęp z zewnątrz włączony, hasło i login użytkownika ustawione ale dalej połączyć się nie można.
No i problem z WiFi na Samsungu...
Poza tym router radzi sobie bardzo fajnie z netem 60mbit, nawet pod mocnym obciążeniem torrentami i ruchem po WiFi...

Próbujesz dostępu z innej lokalizacji lub innego IP? Przekierowanie portów masz skonfigurowane na TP_linku?

Próbuje dostępu z sieci telefonu komórkowego, bo właśnie z telefonu chciałbym mieć czasem dostęp do tego FTPka :wink:
Przekierowanie? A powinienem? Myślałem że mając internet po WANie, gdy włączam "internet access" na FTP serwerze w zakładce USB Setting, on sam sobie wszystko ustala tak, żeby działało.. Więc co powinienem przekierować?

Sorry trochę się zgubiłem, zawartość ftp-a masz na dysku podłączonym do USB routera czy na jakimś komputerze w sieci? Daj obrazek ze statusu routera i z konfiguracji ftp-a. Gdzieś robisz błąd w konfiguracji.

Tak, chce utworzyć serwer FTP widoczny na zewnątrz sieci z dysku wsadzonego w USB routera xD Serwer FTP działa "wewnątrz" sieci, ale na zewnątrz nie. W ustawieniach firewalla i przekierowań nic nie ruszane, fabryka - jak coś dorzucę screeny :wink:

Przepraszam za double posta, nie załadowało jednego obrazka :wink:

Wpisując ftp://89.76..... (twoje IP z WAN-a) w przeglądarce co się dzieje? Masz jakąś odpowiedź z serwera?

Kompletnie nic - pasek postępu kręci się bez końca, klient FTP w komórce również łączy się bez końca. Pingowanie mojego IP ze stron do pingu i traceroute jest co ciekawe poprawne - także... jakby wszystko przepuszcza pakiety od strony WANu...

Sprawdzałeś z innego IP (inna lokalizacja)?

Tak, prosiłem znajomego - ten sam efekt, wpianie IP, czy dodanie tego do Total Commandera jako połączenie FTP po prostu powoduje fakt iż łączenie trwa w nieskończoność... Nie wiem teraz, czy jest to jakiś problem z TPLinkiem, czy coś blokuje połączenie od strony modemu Ubee UPC pomimo trybu bridge-modem (czyli on nie powinien w nic ingerować...), czy po prostu ten publiczny adres od UPC jest "tak publiczny" że coś nie działa...

Skonfiguruj zdalny dostęp do TP-linka i sprawdź czy będziesz miał dostęp do konfiguracji przez zewnętrzne IP:

Jak najbardziej działa, nawet z sieci 3G w telefonie mogę zarządzać...

To nie mam więcej pomysłów. Nie mam tego modelu u siebie więc trudno mi to zweryfikować. Jeżeli chcesz wrzuć mi na PW ten twój adres IP może sprawdzę czy coś się odzywa. Sprawdź też czy dostępna jest aktualizacja firmware-a dla tego modelu na stronie producenta.
Ostatecznie wrzucił bym Gargoyle i spróbował skonfigurować FTP-a.
Sprawdzałem u mnie działa twój serwer FTP.