Tl-wr841n

Witam, jestem posiadaczem routera TL-WR841N. Jeśli to istotne to łącze jest livebox, modemu jednak nie jestem w stanie określić.
Sytuacja wygląda następująco. Świeżo przeprowadziłem się do prywatnego domu, w którym właściciel wynajmuje 2 mieszkania. Sąsiedzi mają stały dostęp do wszystkiego, a do mojego mieszkania pociągnięty jest tylko kabel sieciowy. Sprawa wygląda tak, że chciałbym w/w routerem rozesłać sygnał po całym mieszkaniu. Na chwilę obecną jest to możliwe pod warunkiem, że router oprócz podłączonego od sąsiadów kabla do portu WAN jest podłączony bezpośrednio kablem z jednym z komputerów. Pytanie jest następujące - czy da się tego uniknąć? Nie chcę po prostu ciągnąć zbędnych kabli po całym mieszkaniu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
edit: dodam, że w momencie kiedy jestem podłączony kablem router/komputer to mam dostęp do internetu z dwóch punktów - połączenie lokalne i wifi z routera. W momencie kiedy odepnę komputer od routera pada rzecz jasna połączenie lokalne, a wifi chociaż chodzi to traci dostęp do internetu.

Co masz na WAN-ie po podłączeniu TP-Linka do sieci?

Na diodzie? Świeci, raz na kilka/kilkanaście sekund mrugnie.

Chodzi o zakładkę STATUS w konfiguracji routera -

Kurcze, teraz to już w ogóle jest lipa. Grzebałem trochę w tych wszystkich ustawieniach routera na tplinklogin.net i między innymi wyłączyłem chyba DHCP. Efekt jest taki, że przez wpisanie ip nie wynajduje nic, a przy próbie wejścia na adres tplinklogin.net wyskakuje stronka, której screen na obrazku. Jakieś pomysły...?

Reset do ustawień fabrycznych, przycisk na obudowie lub dopisanie do karty sieciowej adresacji z podsieci TP-linka.

Pozwolę sobie skopiować. Wygląda to tak:
WAN
Adres MAC: 30-B5-C2-83-96-BD
Adres IP: 192.168.1.23 Dynamiczne IP
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1 Zwolnij
Serwer DNS: 192.168.1.1 , 192.168.1.1

Wygląda że adres masz przydzielony z LB. Można zrobić to na dwa sposoby:
-1. Jeżeli kabel podpięty do portu WAN to adres LAN musi być zmieniony np: 192.168.2.1
-2 Jeżeli kabel podpięty do jednego z portów LAN to wyłącz DHCP

Miałem cały czas zmieniony adres LAN.
Pogrzebałem coś jeszcze w ustawieniach karty sieciowej i udostępnianiu połączeń i nie wiadomo kiedy zaskoczyło.
Chodzi jak należy. Dziękuję wszystkim. Temat do zamknięcia.

W takim razie temat zamykam. Zapraszamy ponownie.