TL-WR841N v9.0 przy obciążeniu gubi połączenie

Z czego wynikają te niestabilności sygnału? Ruszałeś routerem bądź komputerem?

Które routery masz połączone i jak?

2 x WR841N są połączone ze sobą przez bridge. Komputerem, ani routerem nie poruszałem.

Czyli w trybie WDS?

Tak jest.

To bardzo kapryśny tryb pracy i często pod wpływem zakłóceń elektromagnetycznych bywa niestabilny a u ciebie takowe widać (skaczący sygnał z sieci bezprzewodowych). Zakłócenia nie koniecznie muszą pochodzić od innych sieci.

No ok, ale problem występuje również, jak podłącze się do routera, który jest podłączony bezpośrednio pod antenę, bez żadnego połączenie WDS etc. Laptop wtedy leży ~30cm od routera.

Masz wtedy odłączony ten drugi WDS od zasilania bo to też jest ważne? Zrób wtedy test stabilności z ping-iem.
Możesz jeszcze sprawdzić kwestię karty sieciowej:

http://wydajnykomputer.pl/lag-w-windows-vista-7-i-xp-przyspieszanie-bezprzewodowego-internetu-wifi

Przy odłączonym od zasilania jednym routerze problem dalej występuje, ping do routera skacze od <1ms do max 1439ms (mowa o routerze, który jest podłączony pod antenę)

Kolego obrazki poproszę. Sprawdzałeś kwestię skanowania sieci w tle? To co jest opisane w linku!?

Laptop leżał obok routera. W tle był włączony filmik w HD na yt, żeby obciążyć trochę sieć.
oraz:

Dla porównania przestaw TP-linka teraz w tryb g i jeszcze raz to samo.

Do ustawienia są 2 tryby 11bgn oraz 11bg, ustawiłem na bg i bez zmian, te same objawy.

Sprawdzałeś stabilność na innym komputerze?

Chyba rozwiązałem problem.

A zrobiłem to tak, że wszedłem w ustawienia karty sieciowej i zrobiłem coś takiego :

Aktualnie działa dobrze, nie zerwało mi połączenia ani razu, a stream w HD działa płynnie. Niedługo dostawca rusza u mnie z światłowodami, to wtedy zrobię sobie infrastrukturę po kablu w domu. Dziękuję za szczere chęci pomocy :slight_smile: Jakby jednak jeszcze było nie tak, to będę się odzywał.
Pozdrawiam :slight_smile:
@edit
A jakbym chciał połączyć nawet teraz wszystko po kablu, jest możliwość zrobienia czegoś takiego, że 2 routery zamiast połączone ze sobą przez WDS, są połączone przez kabel? Wtedy w sumie mogę nawet jutro wziąć i kupić odpowiednią ilość kabla, trochę powiercić i zrobić to "dobrze"

Oczywiście że kablowo jest możliwość, nawet jest to o wiele lepsze i pewniejsze od WDS-u.

Zacytowałbym w tej chwili Sikorskiego, ale niestety nie wypada.. 1 dzień spokoju miałem, problem wrócił. Sprawdziłem na innym laptopie czy problem występuje również tam i niestety jest to samo. Jest możliwość żebym miał niesprawny router?

Oczywiście że jest taka możliwość, coś pisałeś o jakiejś niesprawności portu ethernet!?

Niesprawny port ethernet w laptopie :slight_smile: Po prostu pojadę wymienić na gwarancji te routery.

Dwa od razu? Mało prawdopodobne, oczywiście jedź wymień zobaczymy.

Zanim je oddasz to sprawdż na połączeniu kablowym. W/g mnie oba są sprawne tylko jakość połączenia ma znaczenie.