TL-WR841N problem z internetem

A więc tak posiadam tp linka wr841n, konfigurowałem go na statycznym IP ponieważ jest to osiedlowy internet. Po skonfigurowaniu mam ciągle brak połączenia z internetem, sklonowałem mój MAC adres karty sieciowej, który podawałem dla kolesia od neta. Łącząc się przez kabel bezpośrednio do laptopa internet działa. Męczę się już z tym jakiś czas więc postanowiłem napisać o moim problemie tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc.

Podawałeś mac routera.

Tak, MAC routera również podawałem, ale dla pewności klonowałem MAC mojej karty.

Zrób tak aby internet działał na komputerze i daj wynik komendy ipconfig /all na forum.

Czyli na routerze musisz ustawić Static IP wpisując adresy IP.
IP: 81.21.197.205
Maska: 255.255.255.192
Brama: 81.21.197.193
DNS: 81.21.192.130 i 81.21.201.2
Podaj też MAC do opcji Network - MAC Clone: BC-EE-7B-19-CC-B5
Kabel od operatora do portu WAN podłącz.
W komputerze przestaw na Automatyczne pobieranie adresów IP.

Tak też robiłem do tej pory, nadal sieć jest ograniczona. Poniżej status.

Niżej w tym statusie masz Statystyki połączenia. Jakie tam są wartości.
W Menu Narzędzia systemowe jest opcja Diagnostyka
Zaznacz ping
wpisz IP 8.8.8.8
i kliknij start. Wynik daj na forum.

w statusie jest tak
odebrane : 0
wysłane: 53000

Dziwna sprawa. Możliwe że kabel który jest podłączony do portu WAN jest "uszkodzony" lub sam port WAN na routerze.
Zmień jeszcze Adres LAN IP na 192.168.11.1

Nic to nie dało. Za każdym razem gdy podłączam kabel do portu wan muszę go, że tak powiem dobrze "ustawić" w dobrej pozycji by dioda się zapaliła, nie zależnie jakim kablem go łączę a mam trzy różne. Czy to może być przyczyną? I co mam w takim przypadku zrobić?
Bo mam też router ADSL tylko nie wiem czy on się nada w ogóle do tego typu połączenia z internetem.

Wygląda na uszkodzony port. Może być że jeden pin nie dotyka to kontrolka się zapali ale ruchu nie będzie.
Posprawdzaj na innych portach LAN czy tam dioda zapala się odrazu.
Można będzie wgrać openwrt i tam zmienić jeden port Lan na WAN.

Porty LAN działają normalnie, dioda od razu się zapala i nie gasną przy ich jakimkolwiek ruszeniu.

Wgraj te firmware: http://downloads.openwrt.org/chaos_calmer/15.05/ar71xx/generic/openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-wr841n-v9-squashfs-factory.bin
Potem napiszę Ci co wyklikać aby zrobić port WAN z LAN.
Chwilę mnie nie będzie więc proszę o cierpliwość.

okej nie ma sprawy.

Jak zainstalujesz już potrzebował bym wynik z polecenia:
Te polecenie będziesz umiał wpisać jeśli połączysz się po SSH lub TELNET do routera. ( Jak nie masz ustawionego hasła to przez TELNET, po ustawieniu hasła w menu System - Administration.)
Polecenie:
cat /etc/config/network
Na tej podstawie będę umiał zmienić port.

Czyli mam tam wejść wpisując 192.168.1.1w przeglądarce tak standardowo? Potem system i administration? Gdzie wpisać tam tą komendę?

Tak wejdź tam i ustaw hasło dla routera.
Komendę wpisujesz w putty po podłączeniu się do routera.

A więc zmieniłem hasło ale nie wiem gdzie wpisać komendę

Pobierz putty: http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe
Po uruchomieniu wpisz IP routera 192.168.1.1 i zaznacz SSH i kliknij Open
Wpisz login: root i naciśnij enter
Wpisz hasło które ustawiłeś
wpisz komendę i naciśnij enter
teraz w putty wystarczy że zaznaczysz to co chcesz skopiować i to już jest w schowku. Wklej to na forum.