TL-WR841N packet loss

Witam,
Ostatnio zakupiłem router TL-WR841N z karta sieciową TL-WN822N.
Strata pakietów wynosi z reguły mniej niż 5% (w grze DotA2) , choć np. w CS:GO skacze nawet do 10%
Dodam, że przy poprzednim routerze(stary thompson) i karcie siecowej(również od tp-linka, tylko sporo starszej) problemu nie było.
Internet jest z osiedlowej firmy(kablówki).
Był taki temat odnośnie tego samego routera, ale nie rozwiązał on mojego problemu.
Pozdrawiam

Wykonaj test na stabilność łącza -


Jak wygląda sygnał i zakłócenia -

Komunikacja z routerem:

(Tu nawet zdarzył się loss)
z serwerami DNS:

z wp.pl:

screen s ssIDer'a:

Dodam, że takie zmienne "przeskoki" z pingiem wcześniej nie występowały.
Testy wykonane były z Dotą odpaloną w tle w menu.

Testy wykonane były z Dotą odpaloną w tle w menu.
To jakaś masakra jest z tym pingiem. W tle masz dużo zakłóceń a wiec w konfiguracji radia zmień tryb na taki bez 802.11n i 20MHz szerokość pasma. Save i reboot routera. Zrób jeszcze raz test z pingiem.

No, teraz jest ok

Tylko mi chodzi o to, żeby pracował na standarzie n - chodzi o prędkość, bo g trochę za wolne do mojego internetu.
Poprzednie testy były z ssIDer'em w tle.

O jakiej prędkości łącza mówimy? Może spróbuj z 802.11n ale z 20MHz. Problemem są zakłócenia.

Problem loos'u dalej jest.
Prędkość mojego łącza to aktualnie 50Mb/s tyle, że mój ISP jest na tyle uprzejmy, że w praktyce potrafi być szybciej.
Dać na 11 bgn mixed czy samo n?

Zmień jeszcze kanał, tu ustawienia trzeba dobrać doświadczalnie.

Na 20Mhz ping do routera jest już ok.
A co do kanału - ze screena z inSSIDer'a chyba dobry będzie kanał 3-4?

Kombinuj, nie ma na to recepty.

Ok, to będę musiał pograć w takim razie na róznych kanałch, dzięki za pomoc :slight_smile: jak na każdym kanale będzie problem to się odezwę.

Podpiąłem komputer przez kabel i okazuje się, że problem loss's pojawia się również tutaj...

Pingowanie routera też zwraca utracone pakiety.

Podłącz bez routera i sprawdź to samo.

a to dopiero jutro, bo isp filtruje adres MAC, chyba że znasz jakiś sposób na zmianę MAC'a na karcie sieciowej komputera?

Jest klika sposobów -
http://www.hotfix.pl/zmiana-adresu-mac-karty-sieciowej-xp-vista-windows-7-a114.htm

Nie było żadnego utraconego pakietu podczas badania bez routera. Jakieś pomysły?

Trudno mi się odnieść do wiarygodności tych testów bo ich nie znam. Jak wygląda test ping przez router który podałem we wcześniejszych postach?

Masz na myśli testy z drugiego posta? To są mniej więcej takie:

Sprawdź jeszcze kwestię MTU dla twojego łącza -
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190
Test z kabla podłączonego do TP-Linka?

Teraz jest już prze z WiFi, ale na kablu było identycznie, tylko ping był w granicach 1-3
Przy rozmiarze pakieru 1472 jest ok, a przy 1473 jest ta informacja o fragmentacji pakietów, czyli MTU powinno być na 1500, tak też jest na routerze.