TL-WR841N + MultiMedia = zrywanie połączenia

Tylko jak mnie wyrzucilo z gry wlaczylem wszystkie 3 okienka przy screnach przewinalem je do samej gory. Potem sie wszystkie ustabilizowaly.

Screen-y muszą być zrobione w jednej chwili (w czasie przerwy) bo takie coś jak ty pokazałeś to nic nie daje.

Nie zrozumiales mnie. Jak była przerwa w internecie zminimalizowałem grę i włączyłem naraz wszystkie 3 okienka tylko telefon zadzwonił i jak skończyłem rozmawiać już się ustabilizował internet. Dlatego musiałem pojedynczo okienka przewijać do góry skąd 3 screeny. Te przerwy są krótkie +/- minuta więc trudno uchwycić jakiś dłuższy odczyt w cmd.

Dobrze cię zrozumiałem. Musisz mieć włączone 3 okna jednocześnie i jeżeli będzie przerwa zrobić screen-a. Inaczej nie ma to sensu.

Na życzenie:

Od razu lepiej. Połączenie z routerem ok. Problem jest gdzieś na linii modem Cisco <-> TP-link.

Czyli? Wcześniej gdzieś na forum wyczytałem, że kable też mogą sprawiać problemy to wyminiłem między routerem a pc. Mówisz, żebym jeszcze zamienił kabel modem - router?

Od tego bym zaczął. Obserwuj też diodę WAN-ową na TP-linku czy miga z taką samą częstotliwością czy coś się dzieje z nią dziwnego podczas przerwy w dostępie do internetu.

Jak przerywa net to na modemie gasną diody DS US i ONLINE. Jak sie zapalą to DS zmienia kolor na pomarańczowy.

Czyli wygląda na problem z modemem a nie TP-linkiem!?

Na tplinku diody migaly tak jak zawsze albo podobnie bo nie zauwazylem zmian

Po prostu modem traci połączenie z internetem. Zrób ten sam test na samym modemie bez TP-linka. Jak daleko masz TP_linka od modemu?

Modem z routerem stoją obok siebie. Tyle, że sam modem nie traci połączenia (chyba że za krótko testowałem)

modemie gasną diody DS US i ONLINE.
Brak świecenia tych diod to właśnie oznaka utraty połączenia na modemie dostawcy. Jak masz dłużysz przewód oddal te dwa urządzenia od siebie. Sprawdź też sam modem bez TP-linka.

Przez weekend mnie nie było. Wymieniłem oba kable i póki co żadnych dropów nie ma. Jak problem wróci od razu napiszę :slight_smile:

Jak powymieniałeś kabelki to raczej powinno być dobrze.

Dziś dwukrotnie padł internet. Na modemie gasną wszystkie diody (prócz jednej na samej górze) a na routerze mrygają jak popieprzone.

Zgłoś problemu u dostawcy. Niech przyślą techników i sprawdzą twoje łącze.

Ostanio jak byli (z pół roku temu) to odłączyli modem poczekali 5 minut powiedzieli, że jest wszystki git i poszli wsio. Wtedy miałem stary router, który też przyczyniał się do przerywania łącza i wszystko na niego zwalili.

Na modemie gasną wszystkie diody (prócz jednej na samej górze
Sam widzisz że tracisz połączenia (dostęp do internetu) na urządzeniu dostawcy. Tu nie ma innego rozwiązania.