TL-WR841N+Corecess3942 - Dialog, Wifi przestaje działać

Nie próbowałem, jak to wykonać?

Po prostu dopisać adresację do karty sieciowej (IP, maska, brama i DNS).

W protokole 4 czy 6?

Oczywiście że IPv4.

Sieć niezidentyfikowana i nie chce połączyć. Nie mam kompletnie pomysłu co się dzieje, od nie dawno w mieszkaniu działają 3 lapki i sytuacja robi się krytyczna, awaria nastepuje nawet parę razy an godzinę.

Sama konfiguracja Wireless Settings i Wireless Security jak wygląda?

Wireless settings jest trochę wyżej w wątku. Dziwnie to wygląda jakby router nie ogarniał nowych połaczęń, oczywiście na kablu dalej net działa.

Próbowałeś testowo konfiguracji radia w 11b+g? Z samym połaczeniem internetowym nic się nie dzieje?

W konfiguracji 11bg wszystko działa poprawnie Oo

Od strony szybkości łącza jak to teraz wygląda?

Niestety słabo, a w połączeniu z kartą wifi, która w tych laptopach bardzo mocno ogranicza prędkośc im dalej od routera, wręcz tragicznie :<

Rozumiem, że brak pomysłów co dalej z tym zrobić?

Pisałeś że w 11g działa poprawnie więc?

Działa poprawnie, ale pisałem, że są problemy z prędkością większe niż na N, dodatkowo mam internet 100mb, czemu miałbym mimo strat na wifi nie wykorzystywać go w całości.

Dlatego pytałem jak to się ma to prędkości łącza. Problem występuje tylko na WiFi?

No przecież pisałem :smiley:
Problem tylko na wifi, na kablu prędkości bliskie maksimum. Dodatkowo na drugim lapku dużo lepsze prędkości niż na moim, ale to jest tak jak mówiłem związane z moją kartą wifi. Ale na obu prędkości spadły przy 11g w stosunku do N.

Zwróć uwagę na ilość postów jakie przerabiamy na forum :wink: Więc wolę się upewnić.

To normalne że spadła tu nie ma się co dziwić.
Na komputerach jakie masz systemy? Z Windows 8 czasami występują problemy z siecią bezprzewodowa -

Na n-ce awaria miała miejsce niezależnie od systemu, był moment że miałem w domu androida, linuxa, iOS i win8 podłączone do routera i u wszystkich to samo, więc wydaje mi się że problem typowo z routerem.

Ten sygnał jest stabilny tak jak na zdjęciu z inSSIDer-a? Masz wyłączone wszystkie automaty w konfiguracji?

Jest stabilny, automaty powyłączane. Co ciekawe przy przełączeniu z g na n w routerze, momentalnie wifi siada i ogarnia się dopiero po resecie, lub zmianie spowrotem na g.