TL-WR841N Android zawiesza strony www. Pomocy!

W domu mamy TL-WR841N z najnowszym firmware 3.13.33 Build 130506 Rel.48660n, laptop z windows xp na pokładzie, drugi laptop z windows 8. 2 komptery pracują dobrze na routerze nawet gdy obydwa korzystają z klientów u torrent przeglądanie stron www działa bez zarzutów (szybkie łącze). Gdy na pokład dołącza tablet nexus 7 2 generacji (2013) (android zaktualizowany do wersji kit-kat) i korzysta z przeglądarki 2-3 minuty internet przestaje działać na każdym z komputerów. Torrenty pracują dalej i ściągają dane ale strony www przestają działać na każdym z urządzeń. Sytuacja ma miejsce tylko w momencie korzystania Utorrent obojętnie na którym laptopie.
Próbowałem konfigurować router i utorrent: Ustawienia dhcp z rezerwacją numerów IP dla każdego z urządzeń. Wyłączenie UPnP i przekierowanie portów w routerze i przypisanie portów w klientach utorrent. Przypisanie DMZ do Nexusa 7. Próbowałem ustawienie statycznego IP w Nexusie.
Próbowałem też ograniczyć ilość połączeń w Utorrencie Wyłączyć UPnP zablokować połączenia wychodzące i wyłączyć DHT. Nic nie pomaga i kończą mi się pomysły. Co Ciekawe posiadam także telefon goclever quantum 4 z adroidem w starszej wersji który również zawiesza połączenie www, więc raczej to nie wina tableta.
Jak skonfigurować ustawienia routera i klientów utorrent na laptopach żeby androidy nie zawieszały połączenia www.
Z góry wielkie dzięki za pomoc! Każdy głos się liczy!

Próbowałeś dopisać DNS-y do DHCP routera np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 klikasz Save i robisz Reboot routera.

tak mam dopisałem dokładnie te same googlowe

Masz wyłączone automaty w konfiguracji routera -

Wszystko ustawione mam jak w poradniku. Najlepszy sygnał jest na n na kanale piewszym jak pokazuje inssider. Router pracuje stabilnie dopóki urządzenie z androidem nie zacznie przeglądać www. a któryś z laptopów zacznie sciągac torrenty

Czyli samo przeglądanie nie robi problemów? Ogranicz ilość połączeń i upload na tych torrentach.

Próbowałem też ograniczyć ilość połączeń w Utorrencie Wyłączyć UPnP zablokować połączenia wychodzące i wyłączyć DHT.
Nie widzę żadnej reguły w tym wszystkim. Dwa laptopy na windowsach torrenty ustawione na max po 500 globalnych połączeń wszystko hula aż miło łącznie ze stronami. Zrobiłem eksperyment wyłączyłem jeden laptop w drugim ograniczyłem ilość połączeń do 80ciu i upload do 1kb/s. Odpaliłem tableta na androidzie i crash www po niespełna minucie przeglądania jakiś prostych stronek na tablecie. Najciekawsze że torrenty dalej ciągną tylko strony w przeglądarkach nie działają na żadnym z urządzeniu. Tablet jest ustawion na dhcp w sieci rozpoznany normalnie w wireless statistics na routerze logi nie zwracają żadnych błędów po podłączeniu androida do sieci. Ratunkiem jest reboot tylko.

Co masz w logach systemowych w tym czasie? Wygląda na problem z DNS-ami. Daj też obrazek z ipconfig /all z komputerów.