TL-WR841N a neostrada i stacjonarka z wifi

Witam,
Problem jest następujący i nie potrafię sobie z nim poradzić. Być może dlatego, że się nie da, choć powiedziano mi, że jak najbardziej wszystko będzie dobrze. Do rzeczy:
Mam w domu neostradę. Sieć wifi jest dystrybowana przez standartowy router S@gemcoma, za ktory zapłaciłem Orange'owi 50 zł.
Piętro niżej znajduje się komputer stacjonarny, do ktorego mam marzenie doprowadzić internet, ale nie po kablu (nie pomyslalem na etapie budowy) tylko drogą wifi. W związku z powyższym zakupilem router TL-WR841N, gdyż powiedziano mi, że oczywiście zadziala. Wystarczy, że podepnę do do karty sieciowej w komp. stac., wyszukam wifi i będzie ok.
Niestety nie za bardzo chce to zadziałac, bo bez podłączenia dwóch routerów (przez lan i wan) nie ma opcji na internet w stacjonarce.
Da się, czy robię coś niewłaściwie?
Pozdrawiam

Dlaczego taki model ? Jak możesz to go oddaj i wymień na TP link TL-WR743ND posiada on tryb pracy Clienta i wtedy uzyskasz zamierzony cel .Ma ten TP link TL WR841ND WDS-a ,ale to bardzo kapryśny tryb pracy i zdecydowanie odradzam .

Ewentualnie możesz wgrać na Ten WR841ND gargoyle i ustawić jako most bezprzewodowy reapater:

Wiesz, nie bardzo się znam. Taki mi doradzono, jak widać niesłusznie.
Rozumiem, że z tym, który kupiłem, to nic nie uratujemy?

Sprzedawca wprowadził Cię w błąd :frowning: . Miał o na myśli zapewne tryb WDS-a .

Gargoyle pozostaje wgrać i uzyskasz zamierzony cel i przede wszystkim stabilność . Czy przed zakupem routera mierzyłeś jakie ma pokrycie sygnałem wifi Sagemcom. Szkoda że sprzedawca nie doradził Ci zakupu adapterów PLC :frowning:

W pierwszej kolejności trzeba zrobić pomiary siły sygnału koło komputera. Najlepiej laptop z wgranym programem inSSIDer. Mozesz także zakupic WR-702, to typowy AP.