TL-WR743ND v1 + Vectra

Nie rozumiem pytania. Mam kartę sieciową a laptopie. Nic nie zmieniałem, nic nie ruszałem, chciałem tylko zmienić hasło dostępu do sieci :frowning:

Ok, zrobię i napiszę czy to pomogło.

Cały czas mówimy o połączeniu kablowym z tego co cię zrozumiałem a wygląda że nie dostajesz żadnej adresacji na kartę sieciowa, Czyli jest albo odłączona albo uszkodzona.

Zrestartowałem router + modem. Wracając do mojego pierwszego postu: zmieniłem hasło ale zapomniałem tego zrobić w we właściwościach połączenia :-[ Internet już działa.
Mam jeszcze pytanie czy posiadam najnowszy firmware routera?

Firmware Version: 	
3.12.20 Build 130109 Rel.37226n
Hardware Version: 	
WR743ND v1 00000000

Co się stanie jeśli zaktualizuję firmware? Wszystko powróci do fabrycznych ustawień etc. (czytaj: lepiej tego nie rób? :)) )?

Może ale nie musi, wszystko zależy jak napisana jest aktualizacja.

Zawsze możesz sobie zrobić kopię obecnych ustawień i zapisać na dysku:

Ok, dziękuję za pomoc, mam jeszcze pytanie na koniec. Od czego zależy sposób logowania się do routera? W instrukcji jest napisane: 192.168.1.1 a ja loguję się do routera przez 10.0.0.1?

Ktoś zmienił adresację na routerze - 192.168.1.1 to adres domyślny (fabryczny).

Jeżeli problem rozwiązany to proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam

Jeszcze mam pytanie, ponieważ w DHCP Settings mam DNSy starego ISP.
Skąd mam wiedzieć, które należą do Vectry i jak mam je zmienić?

88.156.64.21
82.139.8.7

Bałagan w tym routerze jest jak cholera, chyba twardy reset wykonam :confused:
Jak wykonać twardy reset? Jakiś przycisk nacisnąć przez kilka sekund?
Czy po resecie/powrocie do ustawień początkowych skonfigurować według tych ustawień?

Tak dokładnie.

Tego to nie wiem bo nie widzę twoich obecnych ustawień więc trudno mi się odnieść.

Czy ta opcja w routerze nie robi tego samego?

Kolego proszę o przestrzeganie regulaminu forum - Administrator

Pewnie że robi reset do ustawień fabrycznych. Moim zdaniem skoro masz dostęp do konfiguracji to reset jest zbędny.

Jak resetować router http://www.tp-link.com.pl/article/?id=83

Ok, przepraszam za zamieszanie/bałagan (podkreślenie na czerwono).
Chciałem zrobić reset bo niepokoiło mnie czy poprzedni ISP za bardzo nie majstrował przy moim routerze :slight_smile:
Zapytam się więc o np. DHCP Settings. Czy powinienem coś w tym opcjach zmienić? Usunąłem DNSy poprzedniego ISP (nie wpisałem nowych - zmieniło na 0).
Czy mam wykonać reboot?

Dopisz sobie DNS-y np Googlowskie8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub od operatora i wykonaj save i reboot routera .

Jeśli zostawię puste (0) to pobierze automatycznie DNSy Vectry?

Tak odbierze ale możesz je dopisać sobie nic nie zaszkodzi , a nie co usprawni łącze.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc @wojtek2803 oraz @Administrator. Nie spodziewałem się tak szybkiej i profesjonalnej pomocy. Pozdrawiam :slight_smile:
Temat można zamknąć.

Zapraszamy ponownie w razie problemów z konfiguracją .