Tl wr710n w trybie repeater - działa komuś?

Wireless Security wpisałeś hasło zabezpieczające z głównego routera? Channel Width zrób na 20MHz.

Tak, hasło dałem takie, jak w głównym routerze, zmieniłem channel width z" automatic" na "20 MHz" i nadal to samo - internet w trybie repeater mam tylko po kabelku.

Komputer łączy się z siecią? Co masz wtedy w ipconfig /all. DHCP masz wyłączone na WR710N

DHCP na wr710n mam włączone i wygaszone, nie mam możliwości zmieniać ustawień.
Gdy komputer połaczony jest po lan z wr710n - mam taki ipkonfig:

Bardziej interesuje mnie połączenie bezprzewodowe!? Czy po połączeniu jest jakaś adresacja na karcie bezprzewodowej.

Po połączeniu komputera z wr710n kabelkiem w połączeniach sieci bezprzewodowej widzę tylko sieć wifi z routera głównego - czyli z mr3220. Sieci wifi wr710n nie ma.

Jesteś pewny że WR710 pracuje jako repeater?

Status wireless : uniwersal repeater...

Tak powinno być że komputer widzi jedną sieć ale o większym zasięgu.

Czyli ta sieć wifi, którą widzę i z która sie mogę połączyć, to jest jakby "zsumowana sieć wifi mr3220 + sieć wifi wr710n" ?
:slight_smile:
Ja myslałem,że będę widział dwie sieci o tej samej nazwie "Gargoyle" - jedna głoszona przez mr3220, a druga głoszona przez wr710 i bedę się mógł łaczyć z jedną, bądź z drugą, w zależności, który sygnał wifi będzie lepszy?

Tego nie mogę ci zagwarantować bo nie wiedzę. Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazek na forum. Program powinien widzieć dwie sieci SSID o tych samych nazwach z różnymi poziomami sygnału.

Mógłbyś rzucić na to okiem?
Wygląda na to, że są dwie sieci Gargoyle..... czyli reasumując - wszystko z tym wr410n jest ok?

Strasznie poszatkowany ten sygnał. Chyba masz urządzenia blisko siebie? Wygląda że jest ok.

Tak, na razie mam go pół metra ode mnie.
Dziękuję za pomoc, mogę spać spokojnie;)

Wgrałem do wr710n gorgoyle - i chciałbym w nim ustawić tryb repeater.
Na karcie konfiguracja mam zaznaczyć:
Urządzenie pracuje jako: most bezprzewodowy/przekażnik
Dalej jest już wprowadzone z automatu:
Lokalny adres ip:192.168.1.1
maska podsieci:255.255.255.0
zdalny adres ip(ap bramy) .................. - tutaj nie wiem, co mam wpisać
Reszta wygląda jak na obrazku, czy takie ustawienie jest ok, i co mam wpisać w rubryce : zdalny adres ip(ap bramy) ?

Wszystko jest na naszym forum. Wystarczy poszukać


zmień adres na WR710 o ile na głównym routerze też masz 192.168.1.1

Jakie masz urządzenie którego zasięg chcesz "rozszerzyć" Adres IP tego urządzenia musisz wpisać w "Zdalny" a lokalny będzie podobny do zdalnego tylko inna końcówka.

Panowie, dziękuję, działa :wink:
Rozumiem, że mogę ustawić port Wan jako dodatkowy Lan ?

Naturalnie. WAN wtedy działa jak normalny LAN.

Witam
Ja ze swoim TP 740N (Gargoyle) zrobiłem dokładnie jak w poradniku z linka powyżej. Niby wszystko jest ok,ale jak chciałem podłaczyć telefon to dostaję "Otrzymywanie adresu IP...trwa to dłuższą chwilę , po czy następuje informacja " uniknięto połączenia o niskiej jakośći . Do głównego routera fon łaczy się bezproblemowo.Czy firmware Tomato na głównym routerze (Linksys) może mieć na to wpływ ? Ktoś coś doradzi ?