TL-WN822N V3 - mikro lagi

Witam
Otóż mam problem z adapterem wifi TL-WN822N V3.
Posiadam router WR841N, który działa sprawnie i jest z nim wszytko ok. Niedawno kupiłem właśnie w/w adapter i wszystko fajnie pięknie zasięg 5 kresek, ale jest jedno "ale". W grach multiplayer co 7-8 sek mam mikro lag/freez gry...(nie znam się, ale wydaje mi się, że pojawia się on jak "odświeża" się lista dostępnych sieci w tle (??)).
Nie wiem co z tym zrobić... czasem bywa tak, że tego nie ma. Nie pomaga reconnect i wyjęcie/wpięcie do USB ponownie :frowning: Nawet zrobiłem format by na czysty system zainstalować sterowniki i dalej to samo.
Jakieś pomysły ? HELP !
Dzięki
EDIT:
Aha jeszcze jedno... strasznie kiepsko wczytuje mi się storna TP-link'u... raz się nie doczytuje cała, albo potrzebuje duuużo czasu... tak jak by była jakaś blokada na adapterze... :o

Zainstaluj inSSIDer-a, daj obrazek z zakładki NETWORKS. Czy z pingiem do serwera gry jest wszystko w porządku:

Zamieszczam screeny z pingiem i z programu. Ogólnie internet śmiga i normalny download nie jest przerywany... nie ma skoków transferu... tylko w grach te mikro freezy i ładowanie strony tp-link... :o

Uuuuuuuuuu powodem to zaszumienie pasma które ma wpływ na stabilności łącza. Zmniejsz pasmo na routerze do 20MHz i daj obrazek z Wireless Settings.
Ten Chomik to też twoja sieć? Też jakiś TP-link?

Chomik to prawdopodobnie sąsiad.
Gdzie dokładnie zmiejsza się to pasmo ? Loguje się na router i która zakładka i opcja ? :slight_smile: Coś tam się znam, ale nie aż tak bardzo. BTW na poprzednim adapterze (LogiLink ) nie było tego typu zakłóceń... wymieniłem go tylko dlatego, że miał gorszy zasięg.
EDIT:
Obrazek - to to ?:slight_smile:

Prawdopodobnie dlatego masz problemy bo karta ma większą czułość a tym samym odbiera więcej zakłóceń, Zmień ten kanał na 1 lub 2 może będzie więcej spokoju bo nakładasz się z tym Chomikiem.
Tu masz konfigurację ale musisz zrobić wszystko doświadczalnie (metoda prób i błędów) -

Zmieniłem na 20MHz. Dzięki za pomoc, będę kombinował jeszcze :slight_smile: W sumie mogłem się domyślić, że przez większą czułość i przez to, że czasem są te lago-freezy a czasem nie, problem leży w nakładaniu się sygnału :slight_smile: Dzieki

Ok po testuj czy to 20MHz wystarczy. Jeżeli nie to spróbuj zmieniać kanał na routerze (metoda prób i błędów) nic innego tu doradzić nie można chyba że przejście na 5GHz :wink:

Sprawdziłem każdy kanał w 20MHz (tu czasami jest tragedia nawet strony się nie wczytują)i 40MHz i na każdym są te "lagi". O dziwo wczoraj na kanale 6 (ten sam co "Chomik") wszystko paradoksalnie działało :o. Dziś niestety już laguje...
Na szczęście mam przedłużkę USB i przedłużyłem sobie kabel co pozwoliło mi położyć adapter luzem na ziemi troszkę dalej od biurka. I tak jak podejrzałem "Chomik" bombarduje mnie z góry więc adapter będąc na podłodze nie łapie go już tak dobrze. I na ten moment na siedzę na kanale "1" i śmiga wszystko bez lagów... pytanie czy jutro też tak będzie :slight_smile:
WR841N nie ma ręcznie przekręcanych anten, a kupno nowego (5Ghz) tylko z powodu tych lagów jest raczej nieopłacalne...
W każdym razie dzięki Panie Administratorze, bo sam bym na to nie wpadł, będę dalej kombinował :slight_smile:

Jeżeli wątek jest wyczerpany to proszę zamknąć. Zapraszamy ponownie na forum.