TL-WN722N - nagły spadek prędkości

Witam,
Od okołu pół roku posiadam kartę TL-WN722N. Nigdy nie miałem z nią jakichkolwek problemów, cały czas prędkość wynosiła 25-35mbit/s. Od pewnego czasu jednak drastycznie spadła i na chwilę obecną wynosi ok 2-4 mbit/s. Nie zmieniałem w międzyczasie routera/łącza ani systemu. Co może być przyczyną ? System to Windows 8 i korzystam z najnowszych dostępnych sterowników na stronie producenta.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Co to za urządzenie od dostawcy? Problemem mogą być zakłócenia od innych sieci lub nawet sam router dostawcy (włączenie drugiej sieci hotspota dla użytkowników). W sieci możesz znaleźć wiele podobnych zapytań jeżeli chodzi UPC.
Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej i daj obrazki na forum -

Urządzenie to Technicolor TC7200. Dodam, że prędkość na laptopie cały czas jest ok (czyli te 30-40mbit).

Dzięki

Wrzuć jeszcze taki sam pomiar ale z laptopa.

Screeny z laptopa:

WinMTR tym razem z onet.pl bo na wp.pl takie coś mi wychodziło:

Sterowniki do karty masz najnowsze dostępne na stronie producenta? Wygląda że karta nie radzi sobie z taką ilością zakłóceń od innych sieci.

Wydaje mi się, że tak - korzystam z tych:

Czy to oznacza, że nic nie da się zrobić w tym przypadku ? Zmiana kanału or sth nic nie da ? Muszę kupić coś innego/lepszego ?
Dzięki

Jeżeli masz dostęp do konfiguracji routera to możesz pokombinować że zmianą kanału. Sam widzisz że sieć z Wi -Free daje "ostro popalić" na tym samym kanale generując masę szumów.

Zmieniłem kanał na 1. Czy wygląda to lepiej ?
Jest sens próbować kupić inną kartę czy trzeba zrobić wszystko żeby przejść na kabel ?

Wygląda na to, ze będzie lepiej. Musisz sam potestować i się przekonać, czy uzyskałeś poprawę. "Mniej ujemny" sygnał Twojego routera oraz duża różnica między Twoim routerem a innymi (które mają "bardziej ujemny" sygnał) świadczy o lepszej sile i jakości Twojego sygnału, więc powinieneś zauważyć poprawę.

Jak sam widzisz że teraz spokojniej (mniej szumów) na tej częstotliwości. Czekamy na info.