TL-WN722N czy działa z Windows XP?

Witam potrzebuje nowej karty sieciowej więc myślałem nad TL-WN722N ale słyszałem że jest problem z instalacją i zrywaniem połączenia na Windowsie XP.Kupić tą czy inną kartę ?

Karta TL-WN722N V1 jest kompatybilna z Windows XP.

W najnowszych sterownikach ze strony TP-Linka nie ma już problemu z nie wykrywaniem karty podczas instalacji ?

Instalowałem jakieś 3 miesiące temu na windows xp i jakoś nie spotkałem się z tym problemem. Oczywiście SP3 to podstawa na windows xp.

Oczywiście mam zainstalowany SP3.Zrywało ci połączenie co jakiś czas ?.Na linuxie Ubuntu 14.04 będzie działać ?

Pisałem że nic się nie działo.

Nie testowałem więc nie będę wprowadzał cię w błąd.

Dzięki za pomoc

Ja używam TL-WN722N na debianie -- działa wyśmienicie. Stery są w kernelu., jedynie trzeba firmware atherosa doinstalować i tyle.
A co do win xp, to ten system stracił support pół roku temu i lepiej go nie używać, zwłaszcza jeśli się chce na nim korzystać z internetu.

Wiem że stracił wsparcie dlatego też korzystam z niego sporadycznie.Ubuntu wykryje automatycznie nową kartę?,firmware Atherosa jest w repozytoriach ?

Na ubuntu to nie wiem, powinien być, bo na debianie jest:

Jak kupie to też może zrobię testy pod linuxem :slight_smile:

Debian to też linux i ubuntu jest jego pochodną, także wszystko powinno działać jak należy.