TL-WDR4300 - ruter traci internet

Godzinę masz poprawnie ustawioną (strefa czasowa) będzie łatwiej z odczytem co o której się działo.

Rozmawiałem jeszcze z serwisantem naszej sieci. Według niego jak na logach nie ma rozłączenia z siecią to ruter się nie rozłączył. Powiedział, że przy takiej sieci gdyby ruter rozłączył się z srewerem, to było by to widoczne na logach. Powiedział, że najprawdopodobniej ruter nie rozłącza się tylko zanika dystrybucja. Powiedział, żeby spróbować jeszcze najnowsze oprogramowanie w ruterze zainstalować. Jak to nie pomoże to ruter jest uszkodzony. Z datą to może być dlatego bo ja na noc wyłączam ruter a rano załączam i pewnie dlatego data jest zła.

Czy po zaniku dostępu do internetu możesz zalogować się do routera? Co pokazuje wtedy Status?
Z tego co widzę masz najnowsze oprogramowanie z 2015 dla tego routera.

Tak mogę się zalogować z przeglądarki. Tak zrobiłem rano i zapisałem logi. Potem po wyłączeniu zasilania włączyłem ponownie. Niestety statusu nie sprawdziłem, bo nie wiedziałem na co mam zwrócić uwagę. Jest tam kilka rubryk. Domniemam, że powinienem sprawdzić rubrykę WAN. Tylko na jakie parametry mam zwrócić uwagę. To zrobię to następnym razem jak padnie.

Tak dokładnie powinieneś zwrócić uwagę na port WAN czy cały czas jest tam połączenie PPPoE (a z logów wynika że tak) i adres IP od dostawcy. Dobrze jest też sprawdzić wtedy te pingi które odpowiadają a które nie.

Czyli, jak dobrze rozumiem, jak padnie powinienem zrobić test pingów o których pisałeś wcześniej i dałeś mi link ? Pomimo, że pokazuje brak dostępu do internetu ? Oraz sprawdzić w rubryce WAN czy są pokazane parametry
IP Address: 0.0.0.0 PPPoE(Connect Automatically)
Subnet Mask: 0.0.0.0
Default Gateway: 0.0.0.0
DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0
Online Time: 0 day(s) 00:00:00
Teraz są zerowe bo net podłączony jest bezpośrednio do komputera stacjonarnego. Powinny zawierać dane serwera.
Czy dobrze zrozumiałem ?

Tak dokładnie [quote="cocodrillo, post:26, topic:9588"]eraz są zerowe bo net podłączony jest bezpośrednio do komputera stacjonarnego. Powinny zawierać dane serwera.
Czy dobrze zrozumiałem ?[/quote]
Adresy IP który dostałeś od dostawcy po nawiązaniu sesji PPPoE

Ok zrobię tak jak radzisz i odezwę się jak nastąpi następne rozłączenie. Nie wiem kiedy to będzie więc na razie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Czekam na informacje.