TL-WDR3600 + Samsung UE40EH5300 niedziała DLNA

Witam
Zamieniłem router z D-Link na TP-Link TL-WDR3600 i nie działa mi DLNA jest przy ikonce routera znak zapytania
a internet normalnie działa w telewizorze.
co zrobić bo w delinku nie było problemu z DLNA .
Używam programu allshare

i jeszcze jak chcę wejść w ustawienia routera przez WI-FI to nie chce mi się laptop połączyć z routerem wyskakuje taki komunikat :

Przekroczono limit czasu połączenia
Serwer tplinklogin.net zbyt długo nie odpowiada.
Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

przez kabel niema problemu

Kolego było już wiele dyskusji na tym forum o działaniu serwera multimedialnego na TP-linku. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi ponieważ protokół DLNA nie jest zunifikowany i każdy producent RTV stosuje swoje rozwiązania. Możesz spróbować z GargoylePL też znajdziesz u nas na forum odpowiedzi.

a jak zrobić żebym zarządzał ustawieniami przez WI-FI a nie musiał podpinać pod kabel żeby zmienić ustawienia ?

Na karcie bezprzewodowej masz dostęp do internetu z tego routera? Próbowałeś logowania przez adres IP?

internet mam i jak przez IP che wejść w ustawienia lub przez stronę tplinklogin.net to wyskakuje mi ten komunikat co napisałem w pierwszym poście

Na stronie konfiguracyjnej zakładka Security - Local Management masz tam zaznaczone All?
Co do DLNA to czy serwer jest widoczny w np. Windows Media Player?

Windows Media Player jest widoczny tylko nie w telewizorze to znaczy telewizor go widzi ale ze znakiem zapytania i niemożna w niego wejść

No to niestety.
Możesz spróbować jeszcze zaktualizować oprogramowanie, ale czy zadziała to nie wiem.

Tylko w Windows Media Player go widzi ale żadnych filmów co mam na kompie tam niema co zrobić żeby te pliki tam były

Udostępniłeś multimedia?

Nie dzięki za podpoiedź jutro sprawdzę bo router stoi w pokoju gdzie śpią dzieci

Zaktualizowałem soft poustawiałem udostępniłem multimedia i jest DLNA :smiley: