[TL-WDR3600] Problem z siecią bezprzewodową

Witam,
Od jakiegoś czasu moja sieć bezprzewodowa działa niestabilnie. Co jakiś czas pakiety gdzieś uciekają, ping skacze między 10-12ms a 1000ms. Problemem jest nawet zwykłe surfowanie po internecie. Otworzenie 3 stron internetowych totalnie wykańcza połączenie na jednym komputerze. Nie jest to raczej wina ustawienia karty sieciowej, inne urządzenia także mają z tym problem. Wszystko zaczęło się od awarii od mojego ISP, która jednak szybko minęła. Połączenie kablem spisuje się obecnie bez zarzutu, jednak mam w domu dwa laptopy, które nie mogą zostać przyłączone tym sposobem do sieci (tylko za pomocą wi-fi 2,4 GHz). Software był już aktualizowany, ustawienia wielokrotnie zmieniane, sprawdzana była nawet wina po stronie komputerów, jednak wszystko to nie przyczyniło się do znalezienia rozwiązania.
Konfiguracja sieci:

//Adresy mac zamalowane na biało, przyzwyczajenie

Liczę na szybką odpowiedź,
Pozdrawiam,
Tekamei.

Jakaś diagnostyka sieci bezprzewodowej by się przydała w miejscu gdzie normalnie korzystasz z internetu -

Zapomniałem o tym wspomnieć. Posiadam program i skanowałem sieci bezprzewodowe w pobliżu. Zmiana kanału z auto (6) na 1 nie pomogła (właściwie to 1 + 4).

Sieć 5 GHz z miejsca gdzie jeden z laptopów musi funkcjonować (główny komputer) nie jest widoczna ze względu na znaczną odległość od routera.

Wyłączył bym automaty w konfiguracji radia na routerze (konkretne wartości), kanał też bym przesunął wyżej bo jak sam widzisz nakładają się dwa silne sygnały.
Co do lagowania spróbuj tego sposobu -
http://wydajnykomputer.pl/lag-w-windows-vista-7-i-xp-przyspieszanie-bezprzewodowego-internetu-wifi

Zmieniłem na kanał 1 (i 4 się sam dodał oczywiście) chociaż ostatnio to nie pomogło. Teraz także nie miało wpływu.
Program, który podesłałeś nie wpłynął zbytnio na działanie sieci, jest tylko trochę lepiej.

Program to tylko aplikacja pomiarowa nic nie robi z działaniem sieci.
W takim razie zrób prosty test na stabilność łącza -


i jeszcze raz pokaż inSSIDer-a.

W poradniku były trzy konsole równolegle obok siebie! To co pokazałeś nic nie daje.

Próbowałeś z optmizerem który wrzuciłem wcześniej? O jakiej prędkości łącza mówimy?

Optymalizer tylko trochę poprawił jakość połączenia.
Łącze 90 Mb/s download i 6 Mb/s upload.

Spróbuj test ping tylko do routera (192.168.0.1) ale w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Sprawdzimy jak wygląda stabilność możliwe że jakaś aplikacja z systemu coś pobiera i wysyła.
Możesz wrzucić pomiary z speedtest.net, do DHCP Settings routera dopisz jakieś DNS-y (najlepiej te od dostawcy).

Speedtest z kabla czy wi-fi?

Możesz wrzucić obydwa. Mówiąc kabel ma na myśli podłączenie z TP-linkiem czy bezpośrednio od dostawcy (bez routera)? Karty bezprzewodowe muszą obsługiwać 300Mb/s (pełne N) aby osiągać prędkość łącza 90/6Mb/s

Spróbuj ze zmianą nazwy sieci wifi i hasła w routerze. Wyczyść w laptopach wszystkie połączenia do starej sieci. Połącz do nowej nazwy i testuj.