TL-WDR3600 kilka pytań przed zakupem

Wybaczcie, ale pozwolę zadać jeszce jedno pytanie "zakupowe" dotyczące tym razem TL-WDR3600.

  1. Czy w TL-WDR3600 urządzenie pamieci masowej podłączone do złącza usb będzie widziane przez telewizor i umożliwiać wyświetlanie filmów HD?
  2. Która wersja alternatywnego wolnego oprogramowania zapewnia najlepsze funkcje multimedialne OpenWRT/Gargoyle, DD-WRT czy Tomato?
  3. Czy można rozszerzyć hubem jedno z gniazd i podłączyć do niego dysk usb oraz kamerkę internetową? Z dysku umożliwiając jednocześnie odtwarzanie filmu HD oraz zapisywanie plików z innego komputera oraz zapisywanie i udostępnianie plików przez klienta torrent?
    Wytrzyma ruter takie obciążenie czy była taka konfiguracja testowana?
    Na drugim złączu usb będzie drukarka.
  4. Czy zapewnia dobre wyodrębnienie części pasma dla połączeń VOIP, jeżeli w tle pracują urządzenia jak w pkt 3?
    Te kwestie mnie nurtują, a może jest inny tańszy router o porównywalnych parametrach 2 zakresy radiowe, 1Gb, 2xusb.
    Pozdrawiam

Nikt ci tego nie zagwarantuje bo serwer multimedialny nie jest jednolity dla wszystkich producentów RTV.

Tylko OpenWRT i DD_WRT będzie działał na tym routerze.

HUB aktywny plus GargoylePL spełnią twoje wymagania.

QoS na GargoylePL

Pięknie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Mam jeszcze następujące pytania:

  1. Jeżeli pasywny hub nie ma wystarczającej wydajności prądowej i powinienem do rozdziału zakupić hub aktywny to może jest inny router z pojedynczym złączem usb, który ma sprawdzone parametry związane z moimi założeniami szczególnie odtwarzaniem filmów HD w sieci lan. Odtwarzanie na TV Toshiba jeżeli to ma znaczenie.
  2. Zrozumiałem że najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie OpenWRT/Gargoyle. To oprogramowanie udostępnia tylko treść (dane) dla klienta natomiast nie ma wbudowanego odtwarzacza tak by strumieniować.
  3. Torrenty na Gargoyle śmigają?

Niestety nie używam torrentów więc nie będę się wypowiadał - [url=http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission

Jeżeli chodzi o pytanie #1 to jest takowy WDR-4900N. Ma 2 porty USB 2.0. Nie trzeba podpinac dysku przez hub. U mnie pracował dysk 1TB 2,5".
Pytanie #2 jedno z tych fw na pewno będzie przydatne. Osobiście testowałem DD-WRT.

W OpenWrt masz do dyspozycji dwa serwery DLNA - uShare i miniDLNA. Możesz wypróbować oba. ( najłatwiej jest je konfigurować przez LuCI, w gargoyle można graficznie konfigurować tylko miniDLNA)
Transmission na OpenWRT działa dobrze. Torrenty jednak wymagają trochę pamięci RAM i dobrze jest zrobić sobie pamieć SWAP na zewnętrznym nośniku.
Zasilanie w 3600 jest to samo na oba porty. Najwięcej prądu biorą dyski i modemy 3G. Nikt nie zagwarantuje poprawnej pracy dysku i kamerki w jednym czasie. Jeśli lubisz eksperymentować to w środku 3600/4300 jest chip od HUBa USB który ma wolne 2 porty. Odpowiednio lutując gniazda USB do chipu można łatwo zyskać dodatkowe 2 porty.