Tl-wa854re a vectra

Witam,
chciałem zapytać odnośnie bardziej zaawansowanej konfiguracji repeatera tl-wa854re w sieci Vectra z routerem cisco. Po szybkiej konfiguracji wszystko działało ale przez jakieś 40 minut. Następnie ograniczenie połączenia, zero neta, brak możliwości zalogowania się na repeater. Po wypięciu go z gniazdka i restarcie vectry, net działa. W takim razie ponowna konfiguracja wzmacniacza. Czy należy zmienić ip wzmacniacza na stały z puli vectry i co z dhcp???
Pozdrawiam.

Ustaw adres statyczny na wzmacniaczu z poza puli DHCP modemu Cisco.Bramę ustaw adres IP Lan modemu Cisco.

Częsta przyczyna takiego zachowania wzmacniacza to duże zakłócenia od innych sieci na tym samym kanale. Dobrze jest wtedy zmniejszyć szerokość pasma nadawanego przez główny router jaki i wzmacniacz do 20MHz, oczywiście będzie to miało negatywny wpływ na prędkość w sieci. Druga sprawa to Vectra i możliwość konfiguracji jej sprzętu.
Możesz też zrobić diagnostykę sieci bezprzewodowej w okolicy wzmacniacza -


Sprawdź jaki masz poziom sygnału na wzmacniaczu.

ok, ustawiłem statyczny ip 192.168.0.200, brama jest 192.168.0.1. Wyłączyłem na próbę dhcp. restart i jak na razie net działa na wzmacniaczu ale sprawdzając status widzę że pod połączeniem routera z netem jest ? a pod połączeniem wzmacniacza i routera zielony ptaszek :slight_smile: Net działa w każdym razie. sprawdzałem na kilku urządzeniach: WP10, android czy też ubuntu. Zostawić wyłączone dhcp czy dać auto lub on???

Zostaw na auto .

Hmmm, po ustawieniu dhcp na auto wszystko padło, restart obu urządzeń i działa. Pytajnik jest ale mnie nie przeszkadza skoro działa. Zobaczymy czy po restartach lapków i tv będzie działać.

A jeszcze zrzut dorzucę

Ja mam też tak u siebie dlatego że masz adres nadany statycznie gdy bedzie dynamicznie pytajnika nie będzie .

Muszę powiedzieć że znowu wszystko padło i musiałem restartować vectrę. Teraz znowu wszystko działa.

Zrób to co admin pisał w drugim poscie diagnostyke sieci .

Też tak myślałem że to kwestia czasu. Pokaż jakieś pomiary i to co masz w konfiguracji radia (wireless) na obydwóch urządzeniach. O jakiej prędkości łącza z Vectry mówimy?

Musiałem wypiąć wzmacniacz bo 0 neta i mnie żona ochrzania :frowning:
Vectra 60MB.
Zamieszczam zrzut z pomiaru w okolicy routera vectry (mlody wilk)

Bardzo wątpię aby kiedykolwiek działało to poprawnie. W eterze masz zbyt dużo zakłóceń. Spróbuj jeszcze z trybem 802.11g

Szkoda :frowning:
chciałem doświetlić tylko jedno pomieszczenie bo mi net bardzo słabo dochodzi.
Chyba pozostaje przenieść główny router na przeciwną ścianę. Co ciekawe, to jak kiedyś postawiłem inny router jako repeater to się jakoś sprawdzał ale to był stary sprzęt i wolny. Ale przede wszystkim nie zawieszał głównego routera. A dlaczego ten tak robi???

Pisałem już o tym, zakłócenia, zakłócenia, zakłócenia,

Jak nie masz możliwosci położenia kabelka żeby doswietlic martwe miejsce może warto zainteresować sie adapterami PLC ? http://www.tp-link.com.pl/products/list-18.html

Chętnie bym przetestował, bo znowu kupować coś, co się nie sprawdzi....
Na szczęście ten wzmacniacz w tanich pieniążkach otrzymałem i wykorzystam gdzie indziej, może tam się sprawdzi.

Zawsze możesz kupić przez internet masz 14 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny.

Mam jeszcze jedno pytanie. Testuję teraz bardzo podobny wzmacniacz - 850RE. Wg tego co mi kiedyś odpisano z serwisu, to jedyną różnicą pomiędzy 850 a 854 jest taka, że 850 ma gniazdo rj45. Jednak jak okazuje się w praktyce, to ten wzmacniacz działa u mnie bez zarzutu, nie zrywa połączenia i nie zawiesza mojego routera. W takim razie problem jest w 854.
Tego modelu już nie widzę na stronie tp-link. A może to sprawa oprogramowania? Można zainstalować do tego modelu softa od 850 albo jakieś inne alternatywne?