TL-WA850RE problem z właściwym działaniem

Jedyne co mi przychodzi do głowy to konfiguracja Static IP TP-linka tak jak w temacie:

Oczywiście pamiętaj że twoja brama to 192.168.1.1

Zastosowałem w/w ustawienia i niestety też nic ;(

Możesz spróbować wyłączyć zabezpieczenia na głównym routerze i wtedy spróbować (testowo oczywiście).

Wyłączenie zabezpieczeń również nic nie dało ;(

Mam dokładnie ten sam problem. Urządzenia podłączone przez WA850RE - przez wifi, przestają mieć dostęp do sieci, można tylko otworzyć stronę konfiguracji ekspandera. Urządzenia podłączone przez kabelek do ekspandera mają dostęp do całej sieci w tym do internetu. Konfiguracja sieci, IP, brama, DNSy są identyczne jak przy podłączeniu bez ekspandera.
Też mam router z Tomatem - może tu jest problem.
Dzieje się tak tylko z główną siecią. Jeśli rozszerzam sieć wirtualną to działa prawidłowo. Jedyną różnicą sieci głównej i wirtualnej jest SSID - w obu przypadkach tylko litery bez znaków specjalnych.

[quote="robd, post:24, topic:5481"]Wyłączenie zabezpieczeń również nic nie dało ;([/quote]Czy problem został rozwiązany, czy nadal nie wiadomo dlaczego?

Oprogramowanie jest aktualne na WA850RE?

Nie bardzo rozumiem ten wątek?

Oprogramowanie jest aktualne.
Mam skonfigurowaną sieć, nazwijmy ją SiecGlowna (SSID) i ta sieć nie działa poprzez TL-WA850RE.
Na tym samym routerze mam skonfigurowaną drugą sieć SSID: Tymczasowa - np. dla gości, ta sieć działa i daje się rozszerzyć.

Sieć bezprzewodowa (2.4 GHz / eth1) (ukryj)
Adres MAC	xxx
Tryb pracy	Punkt dostępu
Standard Wi-Fi	Auto
Status interfejsu	Up (LAN)
Status radia	Włączone
SSID	SiecGlowna
Rozgłaszanie SSID	Włączone
Zabezpieczenie	WPA2 Personal (PSK) + AES
Kanał	4 - 2.427 GHz
Szerokość kanału	40 MHz
Poziom zakłóceń	Akceptowalny
Prędkość	39 Mbps
Sieć bezprzewodowa (2.4 GHz / wl0.1) (ukryj)
Adres MAC	yyy
Tryb pracy	Punkt dostępu
Status interfejsu	Down
SSID	Tymczasowa
Rozgłaszanie SSID	Włączone
Zabezpieczenie	WPA2 Personal (PSK) + AES

W czym może być problem? W konfiguracji ekspandera sprawdzałem już chyba wszystkie kombinacje konfiguracji.

Na routerze nie ma ustawionych innych zabezpieczeń? Filtracja mac czy rezerwacja IP w DHCP?

Filtracji MACów nie ma, ale IP jest przydzielane po MACu. To może być powodem?

Tak to może być problem z maskowaniem adresów fizycznych przez repeater. Sprawdź bez rezerwacji adresów w DHCP.

Tak, to o to chodziło. Działa.
Dziękuję za pomoc.
Teraz zastanawiam się nad taką sprawą - mam w domu urządzenie - stację meteo na RaspberryPi z wifi, która jest serwerem mysql z danymi - inne urządzenia w sieci z tego korzystają. Potrzebuję, aby ten serwer miał zawsze to samo IP.
Czy jest możliwa teraz taka sytuacja, że w pewnym momencie podłączy się przez ekspandera i dostanie inne IP?

Masz dwie możliwości, dalej zrobić rezerwację tylko dla tego hosta - RaspberryPi lub wpisać adresację na stałe ale tak aby nie kolidowała z DHCP routera.