Tl-wa850re i problem z smart tv

To teraz to o co prosił kolega Heinz

Repeater podłącz w ~połowie drogi między miejscem docelowym a routerem.
Podłącz się komputerem pod repeater i wykonaj polecenia:

ping 192.168.1.254
ping 192.168.1.1
ping 8.8.8.8
ping wp.pl

Mogę repeater podłączyć w połowie drogi, ale wtedy nie podłączę się pod niego z pc bo go nie przeniosę
O ile dobrze rozumię jego intencje

Może być też metr od routera.
Jego docelowe miejsce powinno być w połowie drogi między routerem a pomieszczeniem gdzie sygnał jest słaby.

Czyli kablem sieciowym podłączę repeater z pc i w menu start-uruchom puszczam po kolei wszystkie pingi
tak? a potem coś się zmieni czy powiesz co dalej

Tak może być

ok zrobiłem wszystko jak napisałeś
okienka szybko znikały wiec nie wiem co tam ostatecznie pisalo
co teraz?

ach.. inaczej
w polu uruchom wpisz cmd
a dopiero w oknie wiersza poleceń wpisz te komendy

tak to wygląda:

Tutaj wszystko wygląda prawidłowo.Dostęp do internetu powinien być. Chyba ze komputer był podłączony jeszcze do innego "internetu"

chyba pozbędę się tego repeara i kupię nowy router z większym zasięgiem bo ten funbox pewnie ma słaby zasięg
"innego internetu" nie mam:)
jak mam pc podłączony do repeara, który łączy się przez wifi z funboxem to net na pc działa

Na tym komputerze był dostęp do internetu przez repeater?

pc podłączony do repeara, który łączy się przez wifi z funboxem to net na pc działa

Tylko urządzenia które łączą się z WiFi repeatera nie działają?

dokładnie
teraz np mam tablet przy funboxie i repearze to net działa
jak zabiorę repeara 6m dalej na piętro, pokazuje na tablecie ze jest pełen zasięg wifi, ale net nie działa

Czyli wychodzi na to że repeater jest za daleko do routera. Ustaw go bliżej.

w instrukcji repeara pisali że muszą być minimum 3 kreski, u mnie były 4 więc myślałem że ok, ale spróbuje bliżej

zrobiłem teraz taki test.
Wyłączyłem repeara z gniazdka obok pc, zasięg na tablecie 4 kreski, wg pomiaru wifi meter z tabletu zasięg wynosi -35dBM, net działa
Poszedłem dwa pokoje dalej, zasięg na tablecie 2-3 kreski, wg programu wifi meter z tabletu zasięg wynosi -65dBM, net działa
Podłączam w tym pokoju do gniazdka repear, zasięg na tablecie 4 kreski, wg programiu wifimeter z tabletu zasięg wynos -35dBM, ale net nie działa, nie ładują się żadne strony, sklep googla nie działa
Wyciągam repear z gniazdka i wszystko wraca do normy - 2/3 kreski, net działa
coś jest nie tak :frowning:
wygląda na to że repear ewidentnie blokuje dostęp do neta

Pokaż zakładkę wireless z TP-linka.

którą?
bo są 3 pod wireless
connect to network
extended network
axxess control

Najlepiej wszystkie, zakładaj że nie widzimy tego co masz skonfigurowane dlatego prosimy o te informacje.