TL-WA5210G AP z LAN

WA5210g nie posiada trybu 802.11N, działa tylko w 802.11g.
Konfiguracja TP-linka jako AP (Operation Mode)? Adres IP TP-linka ustaw na jakiś z puli głównego routera np. 192.168.1.200

Czy DHCP Server na off i co z bramą ?

Tak - DHCP disable. Brama wtedy już nie ma znaczenia.

Lipa teraz nawet nie jest widoczne wi fi z tp- link-a

DHCP i brama nie ma nic wspólnego z widocznością wifi. Co masz w zakładce operaion mode

To co najważniejsze jest niewidoczne :frowning:
Mówimy cały czas o TP-linku.

sory
AP: Access Point

Wireless Settings jak wygląda?

Pokaż ustawienia z anteny.

Jeszcze zakładka Wireless?

W Wireless Mode masz też AP zaznaczone?

Teraz tak :), zasięg wrócił ale netu brak

Jaką adresację dostajesz po połączeniu się z siecią TP-linka?

Sprawdź przez ipconfig /all

OK działa. Wielkie dzięki !!!
Musiałem dać reset netia spot bo i na mojej macierzystej sieci wi fi był problem z dostępem.
Powiedz jeszcze jak możesz czy można ingerować w ustawienia anteny pod kontem rozproszenia sygnału emitowanego przez nią
Obszar zasięgu jaki by mnie satysfakcjonował to L=60-70 mb, B= 25-35 m wysokość anteny koło 4,5 mb od ziemi.

To co możesz zmieniać masz w Wireless Settings i Wireless więc do dzieła. Dużo zależy od położenia anteny względem odbiornika no i samej polaryzacji ustawionej na vertical lub horizontal ale to trzeba dobrać doświadczanie według potrzeb.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Możesz oczywiście dowolnie ustawiać siłę sygnału ale może to spowodować zniekształcenia sygnału i zarazem zły odbiór. Ustawienia referencyjne które masz wprowadzone w zupełności wystarczą. Sprawdzone na mojej antenie w terenie na odległości 150m. Trzeba pamiętać iż jest to antena typowo kierunkowa i jej właściwości najlepiej sprawdzają się w pozycji H.