TL-MR3420 ver. 1.2 do czego służy czy mam rację?

TL-MR3420 ver. 1.2 do czego służy czy mam rację?
Witam przepraszam za głupie pytanie ale czytam czytam i nic nie rozumiem ale wybaczcie nie mam pojęcia a chciałbym mieć choć trochę więc moje pytanie odnośnie routera który dostałem od brata. Czy dzięki temu urządzeniu mogę odebrać sygał WiFi od sąsiada i po WiFi użyć go w swoim domu. Jeśli tak jak to zrobić od czego zacząć. Wybaczcie Idiocie ale kto pyta ten czasem dostaje odpowiedź. Dziękuję za w miare jasną odpowiedź szczególnie odniśnie ustawień jeśli to urządzenie nadaje się do tego co chcę. Nie zmieniałem oprogramowania w nim może od tego powinienem zacząć? Lecz podstawa czy odbiorę po WiFi sygnał i jak? Dzięuję za informację a może jest gdzieś podobne pytanie i odpowiedzi na mój temat.
Pozdrawiam rbx

Istnieje taka możliwość ale z Gargoyle. Na oryginalnym oprogramowaniu nie ma takiej funkcjonalności.

Dziękuję za błyskawiczną informację. Dzięi Tobie już jestem trochę mądrzejszy, lada chwila z Idioty zmienię może w mądrego Idiotę :slight_smile: Czy i gdzie znajdę instrukcję i link może jest na forum? pomoc aby zmienić na Gargoyle. No i jeśli jest link to którą wersję zapisać bo pewnie będzie wiele. Pozdrawiam i dzięi za zaintersowanie:)

Instalacja:

Konfiguracja przekaźnika:

Jeszcze raz wielkie dzięki. Może nadużyję trochę Twojej cierpliwości i czasu ale jak wcześniej wspomniałem plików jest wiele ściągnąlem ten: gargoyle-1.6.0.3-ar71xx-a02-rb-w300n-squashfs-factory i po próbie wgrania wg wskazówek pojawiła mi się informacja :
Error code: 18001
Upgrade unsuccessfully because the length of the upgraded file is incorrect. Please check the file name.
Po ściągnięciu innego czyli : gargoyle-1.6.0.3-ar71xx-wzr-hp-ag300h-squashfs-factory
Informacja była taka sama. Jak znaleźć odpowiedni któy wybrać ? Dziękuję i jeszcze raz proszę mi wybaczyć moje pewnie banalne i laickie pytania. POzdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc i zaintersowanie)

Poszukaj swojego modelu routera w nazwie pliku to chyba logiczne -
http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.0.3-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin

Wielkie dzięki! Zainstalowany i działa:) Jeszcze muszę doczytać bo po zmianie hasła i ustawieniach nie mogę zaloować się przez 192.168.1.1 Pozdrawiam rbx i naprawdę wielkie dziękuję:)

Jeżeli zmieniłeś adres IP routera to musisz logować się na inny adres IP, na to zwróć uwagę.

:slight_smile: Wydaje mi się że nie zmieniałem IP lecz wiesz Idiota potrafi zrobić niestety coś co jest poza nim, po zmianie hasła i zalogowaniu się ustawiłem dane Wifi z komórki jakoś intuicyjnie i mam połlączenie z netem przez router, kwestia dostania się do niego jeszcze i ustawienia pozostałych parametrów mam nadzieję że uda mi się dostać do routera bo jak zmieniłem IP jak napisałeś to długo będę dochodził na jakie :slight_smile: Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc dotychczas, szacun.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i proszę o wybaczenie ale naprawdę co dla jednej osoby jest banalnie proste dla drugiej jest szczególnie na początku czarną magią :slight_smile:
Zwracam się z prośbą do kogoś kto ma czas o pomoc w ustawieniu : odebrania sygnału od sąsiada przez WiFi i rozgłoszenie go przez WiFi u siebie w domu. Proszę o nakierowanie na forum może taki temat był poruszany. Mój router to jak w temacie TP-Link MR3420 z wgranym Gargoyle. Jak to najlepiej ogarnąć. Dzięki

Tym routerem tego nie zrobisz, jeżeli chodzi o jednoczesne odbieranie i przekazywanie wifi. Do tego celu służą routery z dwoma radiami. Możesz mając już wgrany Gargoyle ustawić jako tryb AP Client i do niego kablowo podłączyć dowolny router z wifi. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zastosowanie transmiterów sieciowych tzw. PLC.