TL-MR3420 Kiepska prędkość wysokie pinki słaby zasięg

Witam , już kiedyś udzielałem się na tym forum w/s routera TL-MR3420 i modemu . Wtedy to pełen podziwu dla swojego geniuszu znalazłem rozwiązanie - które okazało się nie być właściwym.
Problem polega na kiepskim zasięgu wi-fi i wysokich pingach i znacznych spadkach prędkości. Dokopałem się do postu:

Ale w moim przypadku jest jeszcze gorzej po zastosowaniu kabla . Oprogramowanie zaktualizowane . Miejsce w którym stoi router co centralny punkt domu, a bywa że za ścianą sąsiedniego pokoju już nie mam zasięgu wi-fi w komórce. Nie mówiąc o piwnicy ,czy strychu .... Tragedia - kupiłem ten model, bo miał być bez konfliktowy - a tu zonk :slight_smile: Dodam żę problem występuję zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach i komórkach - więc to nie problem urządzeń odbierających .
Jakieś sugestie Panowie ? Cholera mnie już bierze :slight_smile:
pozdrawiam

Zaczął bym od sprawdzenia czy sam dostęp do internetu jest stabilny przez to łącze 3G/4G którego modelu modemu USB nie podałeś. W tj kwestii ważny jest poziom sygnału z nadajnika BTS i kwestia samego zasilania modemu USB.

Modem Huawei E3272s-153 z Play . Przepiąłem modem do kompa i jest ok. Ja już nawet nie będę kruszył kopii o sam spadek prędkości transferu, ale na starym routerze - kiedy to jeszcze miałem internet radiowy ( który leżał na strychu !!! ,a wi-fi miałem w piwnicy )
Specjalnie dokupiłem aktywnego Huba, aby " odciążyć " router i dalej nic. Poziom sygnału 93-98 % ( mieszkam 600 m od anteny )

Obserwacja na gorąco ... Zasięg wi-fi ( owe sławne kreski na pulpicie ) " pływają od 2 do 6 " i to w kompie stacjonarnym - tak jakbym się przemieszczał :slight_smile:

Proszę wykonać pomiary i diagnostykę sieci. Twoje kreski nic nam nie mówią:

Czy o to chodzi ? Odległość od routera to całe 4 metry :slight_smile:

Masz jakieś przeszkody między routerem a komputerem? Bo jeżeli bez przeszkód to sygnał jest bardzo słaby.

Router stoi na szafie zaraz za ścianą o grubości 6 cm. Laptop który jest używany na tejże samej szafie również ma problemy . Czy jest może jakiś router - który nie sprawia tyle kłopotów ?