TD- W8970 rozdzielenie przepustowości łącza

Witam,
mam problem z ww. routerem, nie potrafię skonfigurować rozdzielania przepustowości łącza przez wszystkie urządzenia wpięte do sieci. Poustawiałem numery ip dla każdego z urządzeń:

  • 192.168.1.100 - PC
  • 192.168.1.101 - 192.168.1.103 - laptop
  • 192.168.1.104 - 192.168.1.197 - wszystko inne co się podepnie do sieci
  • 192.168.1.198 - drukarka sieciowa
  • 192.168.1.199 - Netia Player
    Teraz problem polega na tym, że łącze niby mam 20 Mbps ale nie jestem w stanie osiągnąć takiej prędkości w żadnym przypadku zwykle jest coś około 12. Wg routera z zakładki status Max Rate Upsteram jest 913Kbps a Downstream 14712Kbps. Czy te wartości mam przepisać do Bandwidth Control? Jak poustawiać te priorytety tam?
    Teraz jak chciałbym aby rozdzielanie łącza działało:
  1. Żeby "wycięło" z łącza na stałe tyle ile potrzebuje Netia Player do płynnego działania (czyli zapewne jakieś 4 Mb)
  2. PC miał nieograniczony dostęp do reszty łącza gdy nic innego nie jest podłączone, i do całej reszty łącza gdy coś jest podpiętego do sieci
  3. Laptop miał ograniczenia, powiedzmy, połowy łącza lub ewentualnie więcej gdybym chciał to zmienić (chodzi głównie o download)
  4. Cała reszta która podepnie się do sieci dostawała 1/3 łącza ewentualnie więcej jeśli bym chciał to zmienić
  5. Drukarka sieciowa raczej nie musi mieć przydzielonej przepustowości (chyba?)
    Jak poustawiać te priorytety? Jakie konkretne wartości Min/Max muszę powpisywać?
    Pozdrawiam.

Było już pisane o tym na forum:

Czytałem to ale nie udało mi się ustawić tego tak aby, rzeczywiście to łącze było rozdzielane tak jak chcę, pomimo, że telewizji dam minimum 5 Mb to gdy na innym komputerze zacznę coś ściągać to telewizja się ścina. Jak to ustawić konkretnie?

To jest konkretne rozwiązanie, pozostaje tylko ustawić port lub zakres portów na którym działa dana usługa którą chcemy ograniczyć. Poradnik dotyczy portu 80 bo wszystkich przypadków nie sposób opisać.

Nie chodzi mi tu o port konkretnie (bo przecież mogę wpisać pulę wszystkich dostępnych portów) tylko, że jeśli powpisuję tam te niby transfery, które mają osiągać dane urządzenia to i tak to nic nie daje, wszystko sobie działa jak chce. O to mi chodzi.

Nie znam innego sposobu, jak sam widzisz u mnie wszystko działa bez problemu. Pewnie popełniłeś gdzieś błąd w konfiguracji.

No to w takim razie gdzie może być ten błąd, nie znam się na tym na tyle.

Nie pokazałeś żadnego obrazka a żądasz jasnowidzenia!? Niestety nie siedzę przed twoim komputeram czy urządzeniami w sieci, nie widzę tego!

Więc zdjęć czego chcecie?

Tego co skonfigurowałeś.

To są obecne ustawienia, które nie działają. Każde urządzenie robi sobie co chce z łączem.