TD-W8951ND zrywanie połączeń wifi - wina zasilacza?

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem routera TD-W8951ND, z którym miałem od dawien dawna problemy. Otóż po po awarii starego routera ZTE i wymiany go na TD-W8951ND często zacząłem gubić zasięg przez wifi, pomimo że laptop był kilka metrów od źródła sygnału. Po chwili surfowania pojawiał się w trayu żółty wykrzyknik, i połączenie dopiero było możliwe po wykonaniu ręcznego rozłączenia i ponownego połączenia w opcjach. Działo się tak nawet i kilka razy w ciągu dnia. Od paru tygodni, kiedy zakupiliśmy drugiego laptopa problem z urywaniem sygnału jakby się nasilił. Aż dzisiaj "pałka się przegła" - połączenie było zrywane na obu lapkach dosłownie co 5-10 minut. W przypadku łączenia się z netem po kablu i poprzez wifi w smartfonie problem nie występuje. Posiadamy internet z Orange, standardowa obecnie oferta na wsi - 10 mega :smiley:

Wyszukałem w sieci, że może tak być z powodu słabego zasilacza i zalecana jest wymiana na mocniejszy. Ten model posiada zasilacz o parametrach Output: 9V 0.6 A. Podłączyłem godzinę temu zasilacz ze starego routera (12V 0.7A) i jakby problemu już nie było. Nie chcę jednak wyrokować póki nie będziemy bezproblemowo surfować przez dzień czy dwa. Dlatego pytam się czy rzeczywiście moje problemy były spowodowane słabym oryginalnym zasilaczem i czy ten stary zasilacz posiada wystarczające parametry do bezproblemowego użytkowania?
edit: dodam jeszcze, że podczas przerywania połączenia mocno mrugają diody Internet i WLAN.

Ten stary powinien się nadać. Wszak działa Ci już chwile i router się nie spalił ;D
Ale więcej jak 12V bym nie podłączał. Generalnie najlepiej jak napięcie jest to samo, a natężenie jest troszkę wyższe, ale w przypadku routerów można wstawić tak jak wstawiłeś. To tylko 3V różnicy, a i tak nie wiadomo, czy stary zasilacz dobrze trzyma napięcie (może rzeczywiste jest nieco niższe niż napisane na nim). Ale wyższego napięcia nie wstawiaj, bo to już będzie przesada.

Natężenie może być i 20A, to bez znaczenia, byle by napięcie było odpowiednie.

Czyli jeśli wszystko będzie działać bezproblemowo to nie trzeba będzie zasilacza z wiekszą ilością amperów?
Dzięki :slight_smile:

Ja bym zostawił ten nowszy 12V zasilacz. Już tu na forum koledzy testowali takie rozwiązanie i problem zrywania wifi i adsl ustąpił.

@morfik-chcesz z zasilacza zrobić spawarkę? Po podaniu takiego prądu układ przetwornicy leci z dymem.Tak samo napięcie pracy scalaczka jest ograniczone.

To, że zasilacz by był w stanie dostarczyć 20A, nie znaczy, że jakieś urządzenie musi tyle pobierać. Jeśli urządzenie pociągnie 1A, to przecie nic się nie stanie.

Witam ponownie. Wszystko było w porządku, dopóki brat nie wrócił i nie uruchomił swojego kompa. Wtedy znowu zaczęło się zrywanie sygnału, przede wszystkim u mnie. Jednakże częstotliwość jest mniejsza niż wcześniej.
Sprawdzam wifi poprzez inSSIDer i mam ustawiony kanał 13+9, a sygnał oscyluje wokół -40, standard n, szyfrowanie wpa2-personal.
Grzebać coś w konfiguracji routera (być może szukać nowszego firmware) czy może spróbować innego zasilacza z natężeniem gdzieś pomiędzy 1 a 1.5 A?

Z kanałami jeszcze możesz się pobawić. Jednakże podstaw sobie zasilacz o parametrach 12VDC 1,5A, Nie wszystkie karty wifi w komputerach odbierają na 13 kanale.

Od czasu konfiguracji i wgrania nowego firmware problemu praktycznie wcale nie ma.
Chciałem jednak w ustawieniach routera ustawić na sztywno DNSy z Neostrady. Jednakże po odświeżeniu w opcjach cały cza pokazuje się, że DNSy ustawiane są automatycznie. Czy tak ma być czy jednak nie powinno? :wink:

Jeżeli masz zaznaczoną opcje o pobieraniu automatycznym dns-ów to prawdopodobnie bedą one pobierane od dostawcy.