TD-W8951ND i internet multimedia - jak skonfigurować krok po kroku

Witajcie. W poniedziałek podłączono mi internet z multimedii jednak zapomniałem od razu zamówić z routerem wifi i otrzymałem jedynie wersję po kablu i dostałem skrzynkę Thomson do której podłączony jest kabel z sygnałem ("cable") no i z niego wychodzi kabel ethernet, który teraz jest podpięty do laptopa.
Mam router TD-W8951ND, który wcześniej chodził pod neostradą. Jednak kompletnie nie znam się na konfiguracji (wiem o stronie 192.168.1.1 i to co napisane zostało w sieci ale niewiele więcej). Nie ma jak podłączyć kabla adsl do pudełka thomsona. I internet dalej nie idzie.
Dodam, że trzy próby proszenia na infolinii multimedii zakończyły się niepowodzeniem ("nie nasz router więc nie pomożemy"). Nie mam też loginu i hasła które w szybki start jest wymagane (na infolinii mówili, że nie jest to potrzebne i że coś źle klikam :frowning:
Czy ktoś życzliwy mógłby mi pomóc skonfigurować krok po kroku router, tak żeby działało wifi?
Z góry serdecznie dziękuję

Tak na przyszłość to wypowiedzi "krok po kroku" odstraszają od twojego postu bo pachnie od ciebie leniem i chcesz mieć wszystko na tacy podane a sam nie chcesz palcem kiwnąć.
Jedyna możliwość to konfiguracja W8951ND jako AP o ile Thomson działa jako router -

Leniem nie jestem bo 2 godziny siedzę nad tym i wszystko w internecie przejrzałem a dalej nie jestem w stanie tego podłączyć. Co masz na myśli "Jeżeli Thomson działa jako router"?
Routerem wifi on nie jest. Model Thomson TCM420.

To udowodnij to podając jakieś dodatkowe informacje lub choć by to jak próbowałeś konfigurować.

Pytanie w jakim trybie pracuje modem czy router?

Ok. Nie jestem informatykiem ale i tak nie wiem o co chodzi w pytaniu. Mogę powiedzieć jakie diody na modemie się świecą albo że modem jest kabelkiem ethernet podłączony do laptopa i w ten sposób teraz piszę a za chwilę odłączę, żeby porobić screeny i udowodnić (?) że nie jestem leniem.

Też nie jestem informatykiem.
Jeżeli korzystasz teraz na komputerze z Thomsona to daj obrazek z ipconfig /all -

Ok. co robię krok po kroku.
Zgodnie z tym co inni napisali w internecie.
Podłączam kabel ethernet z Thomsona do jedynego gniazda do jakiego kabel pasuje (jest za duży do adsl więc podłączam do wejścia 1 (obok wejścia adsl). Po podłączeniu dopiero podłączam zasilanie do Thomsona (niby miało się samo skonfigurować). Wcześniej robiłem twardy reset routera wifi (i przez wciśnięcie długopisem otworu reset jak i przez opcję w zakładce na 192.168.1.1). Po załączeniu na tplinku świecą się diody 1 (power), 4 (wifi) i 6 (?). Ostatnie dwie od czasu do czasu mrygaja. Klikam na pasku połączenia i żeby podłączyło się do wifi tp-link ("tp-link b26f44" - po resecie nazwa). Po "podłączeniu" jest komunikat brak dostępu do internetu (sieć z wykrzyknikiem).
Wchodzę do panelu 192.168.1.1 (admin/admin).
I tu zaczynają się problemy. W szybkim starcie wybieram dynamiczny adres ip (tak podawali na innych stronach - dobrze?). Dalej ustawiam VPI: 0, VCI: 35. Typ połączenia 1483 routowanie IP LLC (IPoA). Dalej jak widać na screenie. I ostatni slajd, że konfiguracja zakończona a wifi dalej nie działa (diody tak samo mrygają).
Co jest nie tak?

Poprawione

Reset routera do ustawień fabrycznych, potem logujesz się na 192.168.1.1 tam interesuje cię zakładka LAN i wyłączenie DHCP - disable no i zabezpieczenie sieci bezprzewodowej hasłem (zakładka wireless). Łączysz z Thomsonem jednym z 4 portów LAN i masz dostęp do internetu bezprzewodowo lub kablowo z TP-Linka.

Mogę coś wtrącić? Po pierwsze tobie jest potrzebny router z portem WAN a nie router ADSL. Kup zwykły WR-740 bo ten który masz to możesz wywalić. Jak się uparłeś na konfigurację tego co masz to powodzenia.

hmm czary albo i nie ale po wyłączeniu DHCP kliknąłem zapisz. Całość się zawiesiła i nie chciała wchodzić na 192.168.1.1. powisiało z 5 minut i teraz internet chodzi.
CHACA - czy podłączenie wr-740 coś pomoże? Czy łączność będzie teraz stabilna czy parametry będą takie same (ping, łączenie po uruchamianiu laptopa)?

Trzeba było wyłączyć na chwilę przewód aby komputer pobrał adresację z Thomsona. Sieć bezprzewodową sprawdziłeś?

Laptop jest na wifi. Speedtest ping 20 dl/up podobnie jak po kablu.
Jeżeli lepiej dla jakości połączenia i dla używania każdego dnia (też podłączenie komórki) to mogę kupić ww. router. Nie uparłem się na ten :wink:

Jeżeli masz wyłączony serwer DHCP to musisz zapomnieć o możliwości zalogowania się na dany router.

Jaką masz prędkość łącza?

Jeżeli masz wyłączony serwer DHCP to musisz zapomnieć o możliwości zalogowania się na dany router.
Dlaczego? Może ustawić TP-link na jakiś z puli DHCP głównego routera (thomsona w jego wypadku).

Też tak miałem poustawiane routery z wyłączonym serwerem i nie było możliwości zalogowania się. Dopiero reset do fabryki przywracał sprawność. No ale mogę się mylić :wink:
Może ustawić z poza puli.

W tej chwili ma ustawione z poza puli (192.168.1.1) a sieć z Thomsona to 10.7.24.0 dlatego nie ma komunikacji z TP-linkiem.

Jak tam chcecie. Obstawiam zakup WR-740 i ustawienie w trybie Dynamic IP, albo sesje PPPoE z hasłem. Przy podłączeniu do portu WAN. Proszę temat napisany prawie 2 lata temu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2355193.html

Skąd ma sobie wziąć to hasło? Thomson TCM420 obsługuje sieci kablowe (RF) więc musi pozostać na swoim miejscu. W8951ND może działać jako AP (punkt dostępowy).

Ok. To popatrz co dodałem wyżej i przy tym będę obstawał.

Zakładam że Thomson pracuje jako router (prywatne IP) w twoim temacie z elektrody IP jest publiczne a to juz praca jako typowy modem.