[T-WR1043ND v:1.10] Słaba łączność Wi-Fi w smartfonach

Nie jednokrotnie spotykam się z problemami w tym routerze. Najpierw długo męczyłem się z auto-wyłączaniem Wi-Fi podczas pracy routera na wszystkich urządzeniach. Router po kilku godzinach pracy odcinał sieć bezprzewodową i pomagało dopiero odłączenia go na chwile z zasilania. Teraz problem rozwiązałem aktualizując softa i ponownie ustawiając sprzęt, jednak mimo, że na urządzeniach typu laptop czy telewizor problem zniknął to pojawił się bardziej dokuczliwy ze smartfonem na Androidzie. Posiadam Nexusa 5 i w połączeniu z moim routerem sieć raz jest raz mimo zasięgu nie doprowadza sygnału z zewnątrz. Z początku obstawiałem, że coś może być ze smartfonem, jednak testowałem go na innych sieciach czy to w pracy czy nawet hot-spotach i wszystko działało jak należy.
Orientujecie się może w czym może być problem i jak jego rozwiązać?

Co masz ustawione w DHCP Settings i Wireless Security?

DHCP Settings:

DHCP Server:	Enable
Start IP Address:	192.168.1.100
End IP Address:	192.168.1.199
Address Lease Time:	120  minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway:	192.168.1.1 (optional)
Default Domain:	<puste_pole> (optional)
Primary DNS:	0.0.0.0 (optional)
Secondary DNS:	 0.0.0.0(optional)

Wireless Security:

WPA/WPA2 - Personal(Recommended)
Version:	Automatic
Encryption:	Automatic
PSK Password:	<moje_hasło>
 	(You can enter ASCII characters between 8 and 63 or Hexadecimal characters between 8 and 64.)
Group Key Update Period:	0  Seconds (Keep it default if you are not sure, minimum is 30, 0 means no update)

Wkleiłem tylko to co jest ustawione.

Dopisz DNS-y i wyłącz automaty w konfiguracji:

Wykonałem konfigurację jak opisałeś, jednak nadal problem się pojawia ;/
DHCP Settings:

Start IP Address:	192.168.1.100
End IP Address:	192.168.1.199
Address Lease Time:	120  minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway:	192.168.1.1 (optional)
Default Domain:	<puste_pole> (optional)
Primary DNS:	 62.179.1.62 (optional)
Secondary DNS:	62.179.1.63 (optional)```
Wireless Security bez zmian.
Dostawcą mojego internetu jest UPC.

Co znaczy bez zmian? Kodowanie masz WPA2/AES?

A wybacz, mój błąd:

Version: WPA2-PSK
Encryption: AES

Zainstaluj na telefonie jakąś aplikację która będzie pokazywać poziom i stabilność sieci bezprzewodowej (np. WiFiAnalyzer)

Zainstalowałem.
Siła sygnału skacze między -60dBm a -40dBm i póki co stoi w miejscu, ale w tym momencie również wszystko działa jak należy.
Problem nie pojawia się w każdym momencie.
Mógłbyś nakierunkować co mam zaobserwować w tej aplikacji?

To czy spadki sygnału są bezpośrednio odpowiedzialne za twoje problemy

hymmm nie wiem czy da sie to tak zaobserwowac. W momencie kiedy nie moge korzystac z WiFi na smartfonie to calkowicie rozlacza mnie z sieci i pojawia sie problem chociazby ponownego polaczenia z siecia mimo, ze jestem kilka centymetrow od routera.