System Windows nie mógł... połączenie routera z komputerem i innymi urządzeniami

Witam
Zacznę może od tego, że problem pojawił się parę dni temu, do tej pory wszystko było w porządku. Mamy dwa komputery, jeden stacjonarny połączony kablem Ethernet z routerem, drugi przenośny (laptop) łączący się przez WiFi. Poza tym każdy w miarę potrzeb łączy się z internetem przez swój telefon. Dostawcą internetu jest Dolsat (lokalny usługodawca).
Do momentu włączenia laptopa, wszystkie urządzenia korzystające z internetu działają w porządku, sieć jest, oczywiście bezprzewodowa. Jednak kiedy zostanie uruchomiony laptop, wszystkie urządzenia tracą możliwość połączenia się z routerem, z wyjątkiem PC, tego który jest połączony kablem z routerem. Przy próbie połączenia laptopa z siecią pojawia się komunikat: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią NAZWA_SIECI. Dodam, że korzystam z routera TP-LINK, który jak do tej pory sprawował się bardzo dobrze, podejrzewam, że nadal tak się sprawuje, skoro do momentu włączenia laptopa wszystko działa.
Próbowałem już chyba wszystkiego, wyłączałem i podłączałem kartę sieciową, resetowałem router, skanowałem w poszukiwaniu wirusów i tak dalej i tak dalej.
Co robić?

Co to za model TP-linka? Daj obrazek z zakładki Wireless Setings routera.

TP-LINK TL-MR3220

Konfiguracja routera z wyłączeniem wszystkich automatów:

To pierwsza sprawa. Jeżeli nie pomoże będziemy kombinować dalej.

Co to za dostawca internetu?

Doszedłem do problemu. Siostra niedawno zakupiła nowy telefon, mianowicie LG-E460. Do czasu kiedy połączy się z siecią WiFi, wszystkie komputery mają połączenie z internetem. Jednak jeśli chcemy podłączyć telefon do sieci, wszystko pada, żaden komputer nie ma połączenia z internetem, trzeba zresetować i telefon i komputery. Czy ktoś wie o co chodzi?

Automaty wyłączyłeś tak jak pisałem i dałem przykład w linku?

Wszystko zrobiłem tak jak jest napisane w temacie wrzuconym przez Ciebie.

Telefon nie generuje jakiejś sieci (SSID) daj obrazek z aplikacji inSSIDer zainstalowanej na komputerze z Windows -

Po kliknięciu "Start Scaning" pojawia się taki błąd. Dodam, że telefon łączy się z innymi sieciami bezprzewodowymi.

Mówisz o inSSIDer czy WifiAnalyzer. Bierz pod uwagę że nie widzę twojej konfiguracji i tego co robisz.
Masz wybraną złą kartę (przewodowa).

Użyłem programu inSSIDer. To screen z błędem, który wyskoczył po wybraniu drugiej pozycji na liście, pod Kartą Realtek (więcej nie ma).
Co masz na myśli poprzez konfigurację?

Pomyśl logicznie - brak karty bezprzewodowej uniemożliwia wykonanie pomiarów. Więc zainstaluj program na laptopie lub komputerze wyposażonym w takową kartę.

Zrzuty ekranu odpowiednio z Windowsa i Androida:

Twoja sieć nazywa się....???

TP-LINK_C1BB56 oczywiście :slight_smile:

Jak sam widzisz masz tam mnóstwo sieci i przy okazji zakłóceń co powoduje niestabilności w odbiorze sygnału.
Wireless Settings masz ustawione 802.11bg i 20MHz?

Tak. Problem występuje jedynie w przypadku tego telefonu, tak jakby on zakłócał pozostałym komputerom ten sygnał.

Każdy telefon czy komputer jest także nadajnikiem (transmisja dwukierunkowa). Przy tak wielkich zakłóceniach trudno coś doradzić oprócz przejścia na 5GHz ale to się wiąże z wymianą sprzętu.

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak tylko zmienić router?

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś. Pasmo 5GHz to router plus karty sieciowe wspierające 5GHz.