Solidny dostawca Internetu

Witam
Nie poruszam tematu by narzekać i mścić się na operatorach ale chodzi mi o solidnych dostawców internetu. Jeśli możecie dać opinie bez spamu to proszę.

Wszystko zależy od regionu i szefa.
Ja korzystam z lokalnego operatora po światłowodach i złego słowa nie dam sobie o nim powiedzieć.
Mam tera internet od orange i nie mam na co narzekać.
Kiedyś też miałem internet od lokalnej sieci kablowej - bez zastrzeżeń.
Jednak znam ludzi którzy korzystali z usługi tych operatorów i narzekali. więc ciężko powiedzieć co będzie dla Ciebie dobre.

Dla mnie solidny dostawca to dostawca usług po kablu, więc wszystko zależy jacy operatorzy mają infrastrukturę w twojej najbliższej okolicy bo nikt ci nie podciągnie usługi na twoje życzenie z dalszej odległości. Polecam UPC, VECTRA czy VDSL z Orange.

Czyli Neostrad.. Jestem w trakcie zmiany operatora i czytając fora włosy dęba stają. Ja miałem mam Netia i generalnie super gdyby nie awarię gdzieś na rozdzielni. Czy u Ciebie idzie to po kablu telefonicznym?

Korzystam z usług różnych operatorów. W domu mam neostradę, może prędkością nie zachwyca ale jest bardzo stabilnie. Mobilnie i czasem w domu używam play-a w technologi LTE. Na firmie mam DSL-a i LTE z Plusa jako backup


Fora a szczególnie opinie na nich trzeba brać z przymrużeniem oka, szczególnie od tych którzy nie mają zielonego pojęcia o konfiguracji usług czy sprzętu.

Ciekawe... Ale mobilny internet ma swój limit tak... Mogę przeznaczyć 50 zł na to tylko.
Czy korzystał ktoś z usług Korbank (światłowodowe)

Za 45 zł na 30 dni w Play masz internet z limitem 100 GB , lecz po przekroczeniu limitu operator może ,a nie musi nałożyć lejek z prędkością 2Mb/s. I żeby korzystać z tego pakietu nie musisz być w zasiegu LTE . Warunek jest taki że ta usługa działa na macierzystej sieci Play ( roamingu nie wspiera )

Mam Netię na kabelkach tepsy i nie narzekam. Awarii jakoś specjalnie nie miałem.

A co sądzicie o Vectrze? Dobra oferta?

Raczej dobra chyba że trafi się stara jak świat infrastruktura kablowa a wtedy mogą zacząć się problemy.

Miałem przez ostatnie dwa lata Netię- generalnie nie narzekałem, internet miałem pełna prędkość chociaż w zasadzie codziennie były odczuwalne spadki prędkości. Natomiast regularnie 1-2 razy w m-cu awaria.Miałem dość upominania się o zwrot kasy za to-więc zrezygnowałem (oczywiście schody bo naliczyli karę nie uwzględniając swojej winy i zginęły im odesłane klamoty-dobrze,że miałem wszystko poskanowane...Na przyszłość paczka za potwierdzeniem odbioru!!).
Jestem aktualnie z Vectrą i powiem,że prędkość na wifi mam w granicach 92-97% ze 100MB,oczywiście czasami spadek. Odstukać mało awarii na światłowodach ,TV analog odbiera gorzej niż "z dachu" ale cyfrowe zwłaszcza hd ok. Więc omijając słynną Sylwestrową awarię bez netu i tv dziala to u mnie bardzo przyzwoicie.
W poszukiwaniu operatora wbijałem się na rózne fora i tam...masakra,na każdego jadą po całości...bo mało komu chce się pochwalić a woli skarżyć. Więc nie sugerowalem się tym w ogole. Oczywiście należy uważać bo zazwyczaj każdy z nich ma rózne terminy rozwiązań umowy i są to sztuczki ))
W moim terenie brakuje UPC,którą mam od lat na innym mieszkaniu i chciałbym mieć tutaj też. Bo u każdego są problemy,nie każdy szanuje klienta (np Netia).

ja kiedyś korzystałem z tego dostawcy (w dawniejszej firmie, gdzie pracowałem, ale nie było jeszcze światłowodów) i wspomnienia mam raczej złe, ale sporo wody w Odrze upłynęło, więc może obecnie jest lepiej
jak napisano wyżej - w pierwszej kolejności do rozpatrzenia dostawcy którzy są w stanie podłączyć przewodowo, a dłuuugo potem wszelkie rozwiązania bezprzewodowe
w tej chwili w domu przykładowo mam 2 łącza LTE - Play i Plus, no i Play jest tak przeciążony, że w godzinach szczytu są spadki do 0,5Mbps, w Plusie w szczycie schodzi do ~10Mbps