Sieć domowa

Witam, proszę szanownych kolegów o pomoc przy konfiguracji dwóch urządzeń TL-WR743ND według schematu z rysunku.
Moim zamierzeniem jest połączenie tych urządzeń w taki sposób, aby na pietrze i parterze domu była ta sama siec Wifi, oraz dekodery z NC+ się widziały (muszą być w tej samej podsieci).
Czy w ogóle jest to możliwe przy tych urządzeniach ??
Jak maja być podłączone kable?
Z góry dziękuję.

Nie wiem czy dekodery w takim połaczeniu się zobaczą. Lepiej jest je połaczyć skrętką bezpośrednio -przerabiałem ostatnio u klienta taki układ. Co do samego sygnału internetu to możesz spiąć routery po LAN z wyłaczeniem na drugim serwera DHCP, ustawić taką samą nazwę sieci i zabezpieczenie oraz inne kanały nadawania.

Właśnie rzecz w tym iż mam już kable puszczone i nie mam możliwości położenia nowych.

Możesz ewentualnie podpowiedzieć jak to inaczej zrobić?
W tej chwili mam je podłączone w taki sposób, ze jeden jest nadajnikiem a drugi odbiornikiem i dekodery się widza, ale jest kiepski zasięg i co jakiś czas je rozłącza i wywala błąd multiroom.

Zmiana położenia routera drugiego. Przypuszczam iż masz je ustawione w trybie WDS? Daj zrzut z programu inSSIDer w chwili podłączenia do routera drugiego.

Te kable masz położone czy nie? Jeżeli to skrętka komputerowa to konfiguracja drugiego routera jako AP -

Witam, podłączyłem wszystko tak jak napisał Administrator i działa ok.
Natomiast mam problem z połączeniem przy szyfrowaniu WPA/WPA2 Personal.
Przy WEP działa fajnie a przy WPA/WPA2 przy "zmianie routera" wywala błąd uwierzytelnienia.
Jakieś rady ?

Gdzie dokładnie wrzuca te błędy? Jakie systemy? Jak masz skonfigurowane Wireless Security na routerze?

Każde z urządzeń ( laptop, tablet, dwa telefony) podają taki sam błąd i muszę się kablem do routera podpiąć żeby zmienić na WEP.
laptop - Vista
reszta - rożne wersje androidów.
wpa/wpa2 personal :
version - auto
encryption - auto
Group Key Update Period - 0
przy zmianie wersji na wpa bądź wpa2 i zmianie szyfrowania na tkip/aes żadnych efektów.

Prawdopodobnie urządzenia pamiętają stare ustawienia dla tej nazwy sieci. Musisz albo wraz ze zmianą kodowania zmienić nazwę sieci SSID na routerze albo usunąć nazwę sieci z systemu i skonfigurować ponownie albo zmienić to kodowanie w systemie (jeżeli potrafisz).