Serwer ftp postawienie na tplink1043nd

Witam ostatnio nawiedził mnie pomysł postawienia sobie serwera ftp, konta na który każdy ma wstęp i równoległego konta na który miałyby wstęp osoby wybrane tzw nazwijmy je vip .Wiem że w sieci na tym forum i na forach bliźniaczych są opisane metody postawienia sobie go na tym sprzęcieale nie o to chodzi, chodzi mianowicie o to że gdy postawiłem sobie serwer i go juz skonfigurowałem dzięki pomocy uprzejmego kolegi Heinz-a, to na serwer mogłem wchodzić tylko poprzez przeglądarke wpisując adres złożony z liczb co dla mnie jest nie praktyczne wolałbym nazwy powiedzmy skrótowe by sobie ułatwić wchodzenie np. www.toja.pl
czy da się to zrobić?
następna sprawa to taka że nie każdy może wejść na ten serwer w praktyce albo po ciężkich próbach albo wogóle coś wchodziło ale to nie był upragniony efekt po za tym nie każda przeglądarka obsługiwała ftp np . moja opera nie dawała rady wchodzić za to ktoś mając Firefox już wszedł i tu problem co więc zrobic czy mógłbym liczyć na pomoc czy widzisz jakieś roziwązania tych problemównp.kurcze chciałbym np siedząc na forum dać do obejrzenia wam jakies zdjęcia i podłabym Tobie adres ty wklejasz i wchodzisz bez żadnych dalszych problemów oczywiście wykorzystując postawiony serwer na TPLINK-u.
Czy da się to zrealizować ?
Pozdrawiam Spider12

Masz oryginalne oprogramowanie czy coś alternatywnego?

mam gargoyle wersja 1.6.0.4 (r39952)

http://rj.net.pl/node/12 - możesz zainstalować sobie VSFTPD - działa bardzo dobrze.

czy to aby na pewno rozwiąże problem logowania poza tym trzeba mieć z tego co widzę program filezila ,
a zależałoby mi na tym by użytkownik wchodził na niego bez problemowo ze swojej przeglądarki www obojętnie jakiej .
no i ten adres czy da się przypisać zamiast tradycyjnego adresu dostępu do serwera ftp swój wymyslony tak jak to pisałem wyżej np www.toja.pl??

[quote="spider12, post:5, topic:6195"]czy to aby na pewno rozwiąże problem logowania poza tym trzeba mieć z tego co widzę program filezila ,
a zależałoby mi na tym by użytkownik wchodził na niego bez problemowo ze swojej przeglądarki www obojętnie jakiej .[/quote]
Tak samo w przeglądarkach ftp://nazwa_serwera

Jeżeli toya ma jakiś serwer DDNS (w co wątpię) to tak. Załóż sobie konto na jednym z dostępnych w gargoyle serwerów DDNS i po problemie.

Co to znaczy TM?

mów ze mną jak z dzieckiem bo ja nie rozumiem
Co to jest DDNS?

TM Team viewer

Proszę nie używać koloru czerwonego, który przypisany jest do moderacji - Administrator

Kolego to są podstawy sieci:

Nie pomagam zdalnie. Wszystko proszę tutaj przez forum.

Jeżeli toya ma jakiś serwer DDNS (w co wątpię) to tak. Załóż sobie konto na jednym z dostępnych w gargoyle serwerów DDNS i po problemie.
możesz mnie pokierować jak tego dokonać pyzatym jestem laikiem spodziewam się pomocy na forum. :)

Żeby to skonfigurować potrzebne są podstawy. W linku który wrzuciłem wyżej wszystko jest opisane dla (no-ip) - zakładka Dynamic DNS na routerze.