Router TP-LINK_W8968

Witam. Mam wielki problem z którym nie moge sobie poradzić, a mecze z tym juz pare dni... sytuacja wyglada następująco: Miałem wczesniej podłączonego routera z netii ale z powodu awariii modemu musialem byc zmuszony do zakupu nowego i wlasnie kupilem z TP -LINKA_W8968, i wszystko super elegancko śmiga ale na laptopie siostry, ( i tam napoczątku instalowalem go) sila sygnalu wszystko jest ok ale juz gorzej z moim kompem który jest piętro niżej , mam w nim USB z TP LINKA, i wykryło mi normalnie siec i połaczylem ale najwiekszy problem jest taki że strasznie mi przeglądarka muli, i niewiem co jest powodem, a jest to irytujące a wiem ze cos w ustawieniach musi byc nie tak, bo gdy przynioslem laptopa do tego pokoju to normalnie smigał , bez zarzutu. Bardzo prosze o pomoc i wskazówki. I jak mozna to prosiłbym jak najbardziej prostym jezykiem podpowiedzieć, bo nie znam sie na tych rzeczach aż tak :slight_smile: Dziekuje i pozdrawiam. :slight_smile:

Zainstaluj program Inssider i wykonaj pomiary sygnału wifi w ty miejscu gdzie stoi komputer .

program ściagnąłem i zainstalowalem, udalo sie na tym komputerze zrobic , ale niewiem czy ten pomiar dobrze robie, i jak mógłbym Panu to wyslac? w jaki sposób?

Zdecydowanie masz za słaby sygnał wifi . Zmień położenie routera lub komputera . Przy tej wartości sygnału nie będziesz miał stabilnego połączenia .

Pewnie do tego jakieś zakłócenia elektromagnetyczne bo sygnał jest strasznie poszarpany i niestabilny.

Kurde sprawa dziwna, bo jak laptopa w tym samym miejscu dalem co kompa to dzialał cały czas bez zarzutów,

Potwierdza to tylko naszą diagnozę, słaby sygnał plus zakłócenia lub nawet uszkodzenie karty lub routera.

To zrób dla porównania pomiar siły sygnału z laptopa.

A tu jest pomiar z tego laptopa, zrobilem w tym samym miejscu gdzie jest komputer, w chodząc na przeglądarke strony internetowe wchodziły bez zarzutów, bardzo dobrze i szybko w przeciwieństwie wlasnie do kompa..

Sam widzisz że sygnał nie jest najlepszy. Pomiar i wynik -70dBm świadczy jednak o jego słabej sile. Laptop może mieć nie co lepszą kartę i anteny.

No i zwykle mają, u mnie np. wykresy wyglądają tak:
Dla karty USB z anteną:

I dla karty wbudowanej w laptopa:

Różnica jest i to dość spora :smiley:

To jedyna opcja to tylko przenieśc komputer w inne miejsce? ciezko z tym bedzie.. a mówili w TP LINK ze ten router ma świetną siłe sygnalu nawet jak jest pietro wyzej router... GWARANTOWALI mi to.......

Takich rzeczy nie można zagwarantować w zabudowie. Nie znamy tłumienia ścian/sufitów jak i potencjalnych zakłóceń elektromagnetycznych jakie występują u ciebie. 100% gwarancji można dać w komunikacji przewodowej.