Router TL-WR1043ND - konfiguracja z telewizorem

Witam,
Jestem nowy na tym forum. Witam wszystkich i przepraszam za, może, lamerskie pytania :).
Posiadam router TL-WR1043ND. Korzystam z niego mając dostęp do sieci z kablówki. Do głównego kompa połączony jest kablem, a inne komputery i laptopy, smartfony łączą się bezprzewodowo. Nie ma z tym żadnego problemu.
Z uwagi na to, że w ofercie kablówki nie ma TV Republika, wykupiłem jej kartę do odbioru przez internet.
Odbiór na kompie bez zarzutu.
Chcąc oglądać ten program na tv dalszym kroku podłączyłem kablem telewizor Sony Bravia KDL-40EX700 do routera.
I tu zaczyna się problem. Telewizor łączy się z netem i mogę oglądać wszelkie dokumenty i filmy z IPLA, z VOD.TVP, TVN Player itp.
Natomiast nie mogę się połączyć z przeglądarkami. Dostaję komunikat w ustawieniach - "Nie rozpoznano serwera" i "Serwer TP-LINK_247FDC:1 - serwer nie jest obsługiwany". Ustawienia są ustawione na wybierane automatycznie.
Czy trzeba jakoś specjalnie (ręcznie) konfigurować router?
Dodam że router na DHCP Client List widzi telewizor.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Janek

Sony ma swoje przeglądarki wbudowane w tv i one ci nie działają? You Tube działa?

Na jakiej zasadzie działa ten dostęp do TV Republika? Masz jakąś specyfikację?

Nie widzę żadnych przeglądarek.
Z internetu mogę korzystać tylko przez ikonkę "Video", gdzie są archiwalne filmy i seriale IPLA, TVN Player itp.
Youtube też nie działa.
W ikonce "Sieć", gdzie przypuszczam powinien być dostęp do przeglądarek mam tylko:

  • Sterowanie kinem domowym,
  • Aktywuj rozszerzone funkcje - prowadzi to do zachęty do zarejstrowania się na "sonyentertaimentnetwork" w celu oglądania płatnych programów.
    Ostatnio aktualizowałem oprogramowanie telewizora.
    Na komputerze oglądam TV Republika przez link http://live.telewizjarepublika.pl/, podając login i kod dostępu (otrzymuje się je po wykupieniu tzw. karty).
    Pozdr.

Być może musisz ustawić wszystkie adresy ręcznie. Mam częste takie przypadki, że nie pobiera automatyzmie danych a po wprowadzeniu ręcznym działa poprawnie.

Czyli masz tylko problem z przeglądarką?

To jest jakiś sposób, wpisz adresację wraz z adresem serwera DNS.

Tu chyba dochodzimy do sedna problemu.
W telewizorze mogę wpisać:

  • Adres IP
  • Maska podsieci
  • Bramka domyślna
  • Podstawowy serwer DNS
  • Pomocniczy serwer DNS.

Czy wpisywać dane ze specyfikacji routera z zakładki WAN, gdzie jest podane:
Address IP, Subnet Mask, Default Gateway, Primary DNS, Secondary DNS,
czy ze specyfikacji LAN gdzie jest podane tylko: Address IP (zupełnie inny) i Subnet Mask (też inny). Co z pozostałymi danymi?

Jeszcze jedno - w telewizorze jest opcja - Czy chcesz korzystać z serwera proxy?
Jeżeli tak to trzeba podać "Nazwę serwera" i "Port".
Serwer to chyba - TP-LINK_247FDC:1, a port?

Pozdrawiam,
Janek

Serwer proxy zostaw w spokoju. Adres wpisujesz z LAN a konkretnie z zakresu DHCP routera. Jeeli zakres wynosi 192.168.0.100 do 199 to mozliwosci masz duzo.

Wpisuje różne kombinacje. Z bez skutku.
Na danych z LAN i DHCP też nie ma zmiany. Takie dane ustawia mi także wybór automatyczny w telewizorze.
Robię diagnostykę serwera w telewizorze i mam taki komunikat:
"Serwer nie jest obsługiwany.
Serwer: TP-LINK_247FDC:1
UDN: uuid898f738-d930-4db4-a3cf-f8d111247...
Adres IP: 192.168.1.1
Adres MAC: f8:d1:11:24:7f:dc
Port TCP: 49153
Serwer nie obsługuje."
Problem w routerze? Czy konflikt sprzętowy? Lekka załamka :(.
Pozdrawiam.

U mnie sonek nie ma problemu z łączeniem przez kabel oraz wifi. Masz w swoim modelu wifi?

O jakim serwerze mówisz? Pytanie czy w przeglądarce otwierają się strony typu wp.pl czy onet.pl ?

W moim modelu trzeba dokupić adapter, żeby telewizor łączył sie przez wi-fi. Z uwagi na odległość routera od telewizora myślę, że łączność kablowa jest o wiele lepszym rązwiązaniem.
Jak się łączysz z netem to gdzie znajdujesz przeglądarki?

Myślę, że router powinien pełnić rolę serwera (może jestem w błędzie).
Problem w tym, że nie mam żadnych przeglądarek dostępnych w telewizorze.
Pozdrawiam.

Na routerze będzie tylko jeden serwer który zobaczy TV - DLNA, Jeśli nie udostępniasz plików z USB routera to warto wyłączyć ten serwer w ustawieniach.

U mnie daję na pilocie HOME potem Aplikacje i tam mam dostęp do przeglądarek.

Każdy TV Smart który widziałem miał przeglądarkę internetową.

U mnie po wciśnięciu w pilocie HOME nie ma czegoś takiego jak "Aplikacje".

Może mój model, Sony Bravia KDL-40EX700, nie obsługuje przeglądarek ?

Sorry, nie bardzo rozumiem. Co to znaczy "udostepniać pliki z USB routera". Jak i gdzie wyłączyć ten serwer.
Pozdr.

Jeżeli nigdzie nie ma naklejki lub informacji że jest SMART (specyfikacja techniczna) to musisz pomyśleć o nowym sprzęcie aby móc korzystać z konta.


po prostu kliknij stop

I tu jest chyba problem. Nigdzie ma nalepki SMART.
Dziękuję wszystkim z pomoc.
Pozdrawiam.